Реклама

Розроблено чип, здатний розповісти про зовнішність людини за її ДНК

( 9 Голосів, Всередньому: 3.67 із 5 )
Thursday, 17 January 2013

днк-чипУявіть себе у ролі детектива. Крадіжка зі зломом. Єдиний доказ - недопалок. На ньому достатньо ДНК, щоб запустити пошук по національній базі даних, але збігів немає. Ви кидаєтеся до пристрою, здатного визначити фізичні характеристики на основі ДНК, але матеріалу вистачає лише на дві риси (зазвичай це колір очей і волосся).

У такому випадку допоміг би чип, якому було б достатньо невеликого зразка для визначення відразу кількох характеристик. І такий пристрій нещодавно винайшли. Identitas v1 Forensic Chip дозволяє отримати дані про статеву приналежність, колір очей і волосся, а також про предків. Автором першого у своєму роді чипа стало об'єднання університетів і правоохоронних органів VisiGen (Нідерланди).

подвійна спіраль ДНК

Подвійна спіраль ДНК, роз’єднана на дві взаємодоповнюючі нитки. Послідовність основ кодує виробництво білків: аденін (зелений) зв'язується з тиміном (червоний), а гуанін (жовтий) - з цитозином (синій). (Зображення Equinox Graphics.)

Чип містить сотні тисяч коротких послідовностей ДНК, які зв'язуються з різними однонуклеотидними поліморфізмами (ОНП) - «однолітерними» варіаціями у послідовностях ДНК. Саме ОНП відображають фізичні риси, тому їх присутність дозволяє обчислити можливий зовнішній вигляд і родовід людини.

Пристрій випробувано більше ніж на 3 тис. зразках ДНК з усього світу. Точність при визначенні статі склала 99%. Європейське і східно-азіатське походження «злочинця» передбачалися з точністю до 97%, африканське - до 88%. Нажаль, світле волосся вдалося вгадати лише у 63% випадкіах.

Інструмент не зможе зіграти ключову роль у судовому процесі, але надасть велику допомогу у ході слідства (коли всі інші можливості вичерпано), а також стане у нагоді при ідентифікації жертв катастроф. Звісно, вже ведеться робота над більш досконалою версією.

Результати дослідження опубліковані в International Journal of Legal Medicine.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: science.compulenta.ru