Реклама

Створено вакцину, що попереджує розвиток раку у людей з ослабленим імунітетом

( 4 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Friday, 11 January 2013

вакццина, що попереджує ракРозроблена вакцина, за допомогою якої імунна система успішно реагує на перші ознаки раку товстої кишки у людей з високим ризиком захворювання.

Дослідження, проведене в інституті раку Університету міста Піттсбург (UPCI), частково фінансується Національним інститутом раку (NCI) і Національного інституту здоров'я (NIH).

Перші результати клінічних випробувань вакцини були опубліковані у січневому номері журналу Cancer Research.

"Профілактична вакцина раку товстої кишки посилює природну імунну систему пацієнта, яка потенційно може призвести до ліквідації передракових уражень та припинення прогресування цього небезпечного захворювання, - говорить професор Олівер Фінн, завідувач кафедри імунології Медичної школи Пітта, в якій була розроблена вакцина. - Це може позбавити пацієнтів від ризику і незручності повторних інвазивних тестів, таких як колоноскопія, яка у даний час використовується для виявлення і видалення передракових поліпів". Рак товстої кишки розвивається роками і починається з поліпів, які є доброякісними. Вони можуть стати злоякісними (аденомою), і їх зазвичай видаляють до розвитку раку.

Вакцина Пітта була протестована на 39 пацієнтах у віці від 40 до 70. У цих людей ще не розвинувся рак, але є аденоми. Вона викликала сильну захисну реакцію у 17 пацієнтів, тобто у 44%. Дослідники вважають, що відсутність результату в інших випадках скоріш за все пов'язана з високим рівнем їх власної імунної системи.

"Це говорить про те, що вакцинацію людей проти раку товстої кишки варто робити на більш ранній стадії, або вакцинувати лише тих пацієнтів, у яких слабка імунна система", - говорить доктор Фінн.

Вакцина добре переноситься і вона безпечна. Побічні ефекти - не більше ніж почервоніння шкіри і дискомфорт у місці ін'єкції. За рахунок безпеки вакцини і її здатність викликати імунну відповідь її можна буде використовувати як ефективний засіб у профілактиці поліпів.

Останнім часом розробці препаратів для лікування і запобігання раку, а також пошуку того, що ще здатне впливати на нього, приділяється підвищена увага. Зокрема, нещодавно вдалося з'ясувати, що дієта з високим вмістом клітковини може мати клінічний потенціал для контролю прогресування раку простати, діагностованого на ранніх стадіях захворювання.

Швидкість виникнення раку простати у азіатських країнах така ж, як у західних, але якщо там рак простати має тенденцію до прогресу, в азіатських культурах це не так. Чому? Дослідження Онкологічного центру Університету Колорадо дає відповідь на це питання - вся справа у високому вмісті клітковини у повсякденній їжі.

"Вчені давно шукали генетичні відмінності між азіатськими і західними народами, які могли б пояснити відмінності у частоті прогресії раку передміхурової залози, але тепер виявилося, що різниця зовсім не генетична, але дієтична", - говорить керівник дослідження Комал Райна.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru