Реклама

Запропоновано нову цікаву теорію виникнення живих клітин

( 9 Голосів, Всередньому: 3.78 із 5 )
Sunday, 06 January 2013

виникнення живих клітинВчені Білл Мартні з Університету Дюссельдорфа та Ніл Лейн з лондонського університетського коледжу запропонували цікаву теорію виникнення живих клітин з різними біоенергетичними властивостями. На їхню думку, поява життя є побічним продуктом реакції освоєння енергії.

Перші протоклітини потребували величезної кількості енергії для здійснення метаболізму і реплікації, оскільки ферменти, що каталізують цю специфічну реакцію, з'явилися пізніше. Скоріш за все, велика частина енергії ніяк не використовувалася протоклітинами і просто розвіювався.

У ході свого дослідження Білл Мартін і Нік Лейн спробували з'ясувати, як протоклітинам вдалося використати енергію для підтримання свого життя. Вони також розглянули питання, звідки ця енергія взялася і чому вона накопичується живими клітинами. Як пояснюють вчені, біохімічні процеси протікають у клітинах у закритих «відсіках». Наявність мембрани є одним з ключових чинників, що дозволили протоклітинам у ході еволюції перетворитися на повноцінні живі клітини.

Живі клітини зберігають одержувану в процесі дихання енергію на своїх мембранах у вигляді іонних градієнтів. Цей факт так само притаманний їм, як генетичний код. У ході свого дослідження Лейн і Мартін показали, що вуглецевий та енергетичний метаболізм бактерій, що ростуть на вуглекислому газі і водні, дуже схожий з хімією процесів, які відбуваються у глибоководних термальних жерлах.

Виконані дослідниками вимірювання доводять, що природний протонний градієнт, діючи крізь тонкі стінки сірки і заліза, може забезпечити асиміляцію органічного вуглецю. У підсумку могли утворитися протоклітини, спочатку позбавлені власних оболонок, які жили у кам'яних комірках. Мінерали, на думку вчених, виконували роль каталізаторів процесів найдавнішого метаболізму. Через деякий час протоклітини отримали власну мембрану і покинули кам'яний притулок.

Таким чином, вчені вперше змогли простежити весь шлях, що веде від каменів, вуглекислого газу і води до утворення сьогоднішніх живих клітин.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: globalscience.ru