Реклама

Розмір мозку все таки має значення

( 3 Голосів, Всередньому: 3.33 із 5 )
Wednesday, 22 December 2010

mozok_rozmirЗгідно останнім даним, розмір вашого мозку все таки має значення. Дослідники повідомляють, що розмір зорової кори головного мозку пов'язаний з тим, як людина сприймає світ. Було б цікаво відзначити, що візуальна кора однієї людини може бути у 3 рази більшою, ніж кора іншої людини, навіть якщо ці люди одного віку.

Команда дослідників із Університетського коледжу Лондону провели ряд тестів на добровольцях. Вони використовували магнітно-резонансну томографію, показуючи добровольцям різні оптичні ілюзії. Їхньою метою було побачити, як люди сприймали кожне зображення.

Перше зображення являло собою ілюзію Ебінгхауса. Дослідники попросили учасників дослідження визначити, яке із двох кіл менше. Більшість людей сказало, що окружність ліворуч була меншою. Однак, обидва кола були одного розміру.

ebbinghaus-illusion

Друге зображення являло собою ілюзію Понзо й учасникам було запропоновано визначити, яка лінія довша. Більшість із них відповіло, що друга лінія була довшою. Однак, обидві лінії  однакової довжини. Вчені помітили, що кожна людина сприймає ілюзію по-різному - одні говорили, що існує велика різниця в розмірі двох ліній, у той час як деякі говорили, що вони побачили дуже невелику різницю.

ponzo-illusion

Доктор Самуїл Шварцкопф, ведучий дослідник, говорить, що випробування показали, що чим менша зорова кора людини, тим більше він або вона, ймовірно, буде обманутий оптичною ілюзією, і навпаки. "Оптичні ілюзії містифікують і надихають нашу уяву, але, насправді, вони показують нам, що ми бачимо світ не обов'язково фізично точно й багато чого залежить від нашого мозку", сказав він.

 

 

За матеріалами: infuture.ru