Реклама

Оригінальний вітряк-турбіна до 6 разів ефективніший за звичайні

( 7 Голосів, Всередньому: 4.71 із 5 )
Wednesday, 15 May 2013

вітряк INVELOXКомпанія SheerWind розробила оригінальну вітроелектростанцію, яка виробляє на 600% більше електроенергії, ніж традиційні.

Вітряк під назвою INVELOX відрізняється незвичайним дизайном і являє собою вигнуту трубу змінного перерізу, яка ефективно утилізує енергію вітру. Фактично, INVELOX - це набір розтрубів-повітрезабірників, які захоплюють вітер і через трубу, що звужується, підводять повітряний потік до лопатей електрогенератора. Подібний дизайн має масу переваг: конструкція безпечна, оскільки немає величезних відкритих лопатей; проста у спорудженні та експлуатації; на виході з турбіни виходить корисний (наприклад для вентиляції автомобільних тунелів) потік повітря, який є більш швидким ніж вихідний вітер.

Вітряк INVELOX займає небагато місця і видає менше шуму, ніж звичні вітряки з відкритими лопатями

Більше того, за заявою розробників, вітряк INVELOX буде виробляти набагато більше енергії. Досягається це завдяки стисненню і прискоренню повітряного потоку, а також меншій масі рухомих частин. Так, якщо швидкість вітру складає 16 км/год, то у трубі вітряка вона виростає до 64 км/год, а на виході з турбіни - 24 км/год. У ході експериментів, ефективність INVELOX була на 81-660% вищою, ніж у звичайних вітряків.

INVELOX більш дружелюбний до навколишнього середовища, ніж звичні вітряки. Наприклад він менший за розміром, менше шумить і представляє меншу небезпеку для птахів. Крім того, встановлення INVELOX дешевше - близько 750 дол за 1 кВт потужності, що генерується або всього 1 цент за кВт * год.

Поки розробники випробовують INVELOX у різних режимах і вдосконалюють його конструкцію. Не виключено, що проста на вигляд конструкція вітряка-турбіни може змінити вигляд сучасної енергетики. Вітряки INVELOX масштабуються: їх можна використовувати, як у вигляді величезних промислових вітроелектростанцій, так і для енергозабезпечення окремого будинку.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru