Реклама

Прототип вітрогенератора, що працює від вітру з будь-якого напрямку

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 18 May 2011

impluxПристрій може акумулювати повітряні потоки з будь-якого напрямку, перетворюючи вітер в електроенергію.

Одним із недоліків традиційних вітряків з горизонтальною віссю обертання є необхідність періодично повертати лопаті, підлаштовуючись під напрямок вітру. Система IMPLUX, що розробляється протягом кількох років сінгапуро-австралійською компанією KATRU, обладнана вертикально-осьовим пропелером. 

«Вловлювати» вітер пристрою допомагає захисний корпус, що має вузькі отвори по периметру між розташованими під кутом пластинами (як у деяких повітрезабірниках або системах вентиляції).

IMPLUX не має потреби в балансуванні лопатевого механізму і є безпечним для птахів, що пролітають повз. Він може легко інтегруватися в електромережу багатоповерхового будинку або бізнес-центру (для приватних домоволодінь 4-метрова конструкція великувата).

implux_big

              Схема руху повітряного потоку (зображення KATRU)

Потужність установки-прототипу невелика: 2 кВт. Надалі планується довести цей показник до 4-10 кВт. Повністю забезпечити енергетичні потреби будинку вітрогенератор не зможе, однак скоротити витрати на електроенергію він цілком здатний. Вітряк нещодавно був випробуваний у Сінгапурі, а його продажі повинні початися в середині 2012 року. Вартість виробу поки невідома.

 

 

За матеріалами: compulenta.ru