Реклама

Представлено портативний вітрогенератор PPC розміром із вантажівку

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 23 October 2012

портативний вітрогенератор PPCВітроенергетика здається оптимальним вибором для віддалених локацій, де підключення до єдиної енергосистеми практично неможливе, а регулярні поставки палива ускладнені. Але поки її розвиток стримується громіздкістю вітряків і тривалістю їхньої доставки та збирання. Американська компанія Uprise Energy сподівається переломити ситуацію зі своїм Portable Power Center (PPC).

PPC має встановлену потужність у 50 кВт, однак досягається вона лише при досить сильному вітрі, рівному 8,9 м/с. У більшості регіонів такі вітри нечасті, тому компанія вказує також продуктивність для більш поширених середньорічних 5,36 м/с (у більшості штатів США середньорічна швидкість вітру перевищує 5 м/с): вона дорівнює 12 кВт. Теоретично цього досить, щоб забезпечити електроенергією 15 середніх американських домогосподарств - за умови, зрозуміло, що вітер буде дути постійно.

портативний вітрогенератор PPC

На лопатях PPC видні закінцівки, що перешкоджають зриву потоку з площин і підвищують ККД установки при слабкому вітрі. (Тут і нижче ілюстрації Uprise Energy.)

Але головні у характеристиках нового вітряка інші цифри. Габарити дозволяють транспортувати його, включаючи причіп, що вміщує систему, у стандартному сорокафутовому контейнері, який можна буксирувати звичайною легкою вантажівкою. Лопаті мають довжину 6,5 м, а сумарна висота вітряка у розкладеному вигляді - 24 м при вазі у 5300 кг. Така маса дозволяє тривісному причепові, пропонованому для перевезення контейнера, пересуватися по ґрунтових дорогах без будь-яких проблем із прохідністю. Розгортання відбувається за кілька годин і здійснюється, за запевненнями виробника, однією людиною:

До речі, так: міцний монтажник у стані втримати склопластикові лопаті довжиною 6,5 м, але зовсім одному робити це буде не дуже зручно. Завдяки стабілізованим опорам, що мають велику «п'яту», вітряк не завалиться на будь-якому твердому ґрунті - і без усякої необхідності у фундаменті. Зрозуміло, спочатку його доведеться додатково закріпити кількома тросами.

портативний вітрогенератор

Хоча вітрогенератор може постачати вас електрикою буквально у чистому полі, для стійкої автономної роботи його доведеться оснастити додатковою системою накопичення та зберігання енергії.

Однією з ключових проблем, з якою зараз зіткнулися розробники, є простий і дешевий метод накопичення енергії у ті години, коли вона не споживається, для тих годин, коли вона потрібна, а вітру немає. Пропрацьовується кілька варіантів, включаючи електроліз води у компактній установці при умові наступної утилізації водню.

Нажаль, ціна цього чуда мобільної вітроенергетики, поки не викликає ентузіазму. На початках мова йдеться про $240 000, тобто $4800 на кіловат встановленої потужності, що вдвічі дорожче, ніж у великомасштабних вітряків. При цьому поява Portable Power Center у вільному продажі, приблизно, намічена на кінець 2013 року.

Зрозуміло, розробники запевняють, що при середній швидкості вітру у 5,36 м/с вартість електроенергії,  що одержується їхнім дітищем, складе всього $0,10-0,12 за кВт-год, якщо ви будете двадцять років безупинно експлуатувати турбіну. Це, безумовно, так, але лише при відсутності додаткових витрат на акумуляцію енергії у штильні дні і повне цілодобове використання всієї енергії вітряка. Без додаткових систем накопичення та віддачі енергії вам у будь-якому разі знадобиться встановлення аварійного електроживлення. Або все та ж єдина енергосистема.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: science.compulenta.ru