Реклама

Американські вчені переглянули фундаментальні основи вітроенергетики

( 5 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 20 July 2011

вертикальні вітрогенераториАмериканські вчені переглянули деякі фундаментальні основи вітроенергетики, які залишалися непорушними протягом останніх 30 років. Вони зробили парадоксальний на перший погляд висновок: замість рознесення вітротурбін на велику відстань і підйому на максимальну висоту потрібно ставити вітряки якомога щільніше та нижче.

Здається, що з появою величезних вітрових турбін з лопатями довжиною більше 90 м вітроенергетика підійшла до своєї зрілості, тобто досягла максимальної ефективності. Однак вчені з Каліфорнійського технологічного інституту з'ясували, що це не так.

Дослідження американських вчених ставить під сумнів тезу про те, що єдиний ресурс, який залишився у вітроенергетики - це розміщення гігантських вітряків над поверхнею океанів і в горах.

На думку автора дослідження професора Джона Дабірі, енергетики не врахували досягнень у сучасних технологіях виготовлення вітряків.

Звичайні вітрові турбіни з гігантськими "пропелерами" потрібно розставляти якнайдалі внаслідок взаємного аеродинамічний впливу. У такий спосіб більша частина вітру "пролітає" повз стіну вітряків, а вітрові турбіни займають більше місця і вимагають спорудження дорогих висотних веж. Тим часом енергія вітрів на висоті близько 10 метрів перевищує глобальне споживання електроенергії у кілька разів. Якщо навчитися використовувати її, то проблема будівництва високих дорогих вітряків відпаде.

Фахівці Каліфорнійського технологічного інституту розробили особливу конструкцію вертикальних вітрових турбін VAWTs, які можна розміщати практично впритул, на відміну від вітряків з горизонтальною віссю лопатей.

VAWTs мають кілька переваг: забезпечують ефективну роботу в турбулентних вітрових потоках, мають просту конструкцію (без редуктора та пристрою повороту лопатей) і меншу висоту, більшу довговічність і простоту обслуговування. Конструкції вітряків з вертикальною віссю відомі, але вони не одержали великого поширення оскільки мають невисокий ККД.

Американські вчені стверджують, що щільне розміщення великої кількості вертикальних турбін компенсує низьку ефективність перетворення вітру в електрику і дозволить заощадити значні гроші при рівній кількості вироблюваної енергії.

 

 

За матеріалами: rnd.cnews.ru