Реклама

Графен виявився ефективною заміною для мастил на масляній основі

( 6 Голосів, Всередньому: 4.67 із 5 )
Thursday, 09 May 2013

графенВчені з Аргонської національної лабораторії виявили, що шар графена товщиною в один атом може замінити мастила для сталевих поверхонь. Експерименти показали, що графен може різко знизити коефіцієнт тертя і зношування металевих деталей без використання мастил, що забруднюють навколишнє середовище.

Сучасні мастила часто містять токсичні добавки на зразок дисульфіду молібдену чи борної кислоти. При цьому мастила на масляній основі після використання необхідно переробляти. Все це ускладнює експлуатацію машин.

З іншого боку, покриття з графену нешкідливе, захищає метал від корозії і самопозиціонується на початку руху деталі, забезпечуючи мінімальне тертя. Більше того, утилізація і повторне використання графена не вимагає складних технологій - досить змочити деталь розчинником і витягти графен.

За розрахунками вчених, зменшення втрат енергії на тертя завдяки графеновому покриттю могло б заощадити 2,46 мільярда кіловат-годин на рік, що еквівалентно 420 000 барелям нафти.

Дивно, як матеріал товщиною в один атом може змінити технології і заощадити величезні кошти. Нажаль, досі не існує прийнятного способу масового виробництва графену, тому сотні можливих варіантів застосування цього дивовижного матеріалу поки що не затребувані.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru