Реклама

NASA шукає свої гумові качечки

( 2 Голосів, Всередньому: 3.50 із 5 )
Tuesday, 20 January 2009

ducksМоряки, рибаки та пасажири круїзних лайнерів, будьте уважні! Якщо хто-небудь помітить жовту гумову качечку, що погойдується на океанських хвилях, в NASA хотіли б про це знати...

Космічному агентству США доведеться знайти будь-який слід 90 гумових іграшок, які були пропущені через діри в гренландському льоду три місяці тому з метою відстежити напрямок, у якому відбувається танення Арктичного льодовикового покриву. Вчені кинули качок у трубчасті діри, відомі як "льодовикові млини" в льодовику Джейкобшоун (Jakobshavn) на гренландському західному побережжі, сподіваючись, що вони знайдуть собі дорогу до каналів під щільною поверхнею, з метою відстежити потрапляння талої води в океан.

"Досі ми нічого про них не чули", - повідомляє експерт з робототехніки NASA Альберто Бегар (Alberto Behar).

Також зник плавучий роботизований зонд розміром з футбольний м’яч, обладнаний передатчиком GPS, та посиленими високотехнологічними батареями. Він не зміг повідомити своє розташування. "Ми не отримали зворотнього сигналу, це означає, що він ймовірно застряг десь під льодом", повідомив Бегар.

Метою експерименту було дослідити рух льодовиків, який останніми роками прискорився. Вчені вважають, що танення води змащує основи льодовиків.

Хоча й примітивні в технологічному плані, качечки ціною 2$ були вибрані за їх плавучість та здатність витримувати низькі температури. NASA пропонує скромну винагороду, у розмірі $100 першій особі, яка знайде качку. На качках витиснуто адресу електронної пошти разом із словом "винагорода" («reward») трьома мовами.

 

 

За матеріалами: The Guardian