Реклама

Спеціальна плівка зменшить витрати палива

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 21 January 2009

plivkaАмериканська компанія FastSkinz випустила спеціальну плівку MPG-Plus для збільшення обтічності транспортних засобів і не тільки. За даними FastSkinz - дочірнього підприємства SkinzWraps, що спеціалізується на виробництві вінілової плівки для прикрашення автомобілів, економія палива від застосування чудо-плівки складе 18-20% для звичайних авто та 20-25% - для гібридів і електромобілів.

Поверхня MPG-Plus зовсім не гладка, а навпаки, покрита маленькими ямками, у яких повітря закручується й діє як маленький підшипник, допомагаючи іншому потоку повітря легко прослизати вперед.

Ефект від MPG-Plus більш глибокий, ніж здається на перший погляд. При русі обтікання кузова автомобіля відбувається в такий спосіб. У передній частині утвориться ламінарна плавна течія, а в задній турбулента із завихреннями.

На межі ламінарного й турбулентного потоків шар повітря відривається від машини. Чим ближче ця межа до носу автомобіля, тим більший кільватерний слід, що йде за машиною й тим сильніше розрядження в задній частині, відповідно більше опір. Тут важливу роль грає не тільки форма кузова, а й тертя, що знижує енергію прилягаючого потоку.

plivka1


Ефект від плівки MPG-Plus перевірили на японському автомобілі Scion, що не вирізняється обтічними формами. Без плівки в міських умовах автомобіль споживав 10,7 літра на 100 км, на трасі - 8,4, а з MPG-Plus 8,4 і 6,9 літри відповідно.

plivka2


Ефективність плівки довела на своєму прикладі Леслі Портерфілд (Leslie Porterfield) - перша жінка, що в'їхала в клуб «200 миль за годину» на своєму байку. Обклеївши матеріалом свій Suzuki Hayabusa, Леслі пронеслася по соляному озеру Боневіль зі швидкістю 377 км/год.

plivka3


Подібні розробки знайшли відгуки й у великому спорті, зокрема в плаванні, де спеціальні костюми навіть запропонували прирівняти до допінгу за їхній прискорювальний ефект.

 

 

За матеріалами: scienceblog.ru