Реклама

Шпигуни на службі у науки

( 2 Голосів, Всередньому: 3.50 із 5 )
Saturday, 17 January 2009

spy_droneВлітку над планетою з'явиться новий спостерігач. Ні, мова йде не про новий супутник-шпигун, хоча розробку апарата проводить компанія, що спеціалізується на замовленнях від військових відомств США. Над землею злетить новий науковий апарат для спостереження на базі безпілотного літака-шпигуна.

Розробкою дрона займалися NASA і Northrop Grumman, а результат їхнього співробітництва буде використаний для дослідження атмосфери планети. Навесні апарат обладнають спеціальними приладами, і вже в червні з його допомогою буде проведене перше дослідження.

Безпілотні літаки, здатні триматися в повітрі більше 30 годин, будуть робити виміри й брати зразки парникових газів для уточнення вимірювань супутника Aura.

spy_drone3

(Фото: NASA)


Попередні моделі літальних апаратів, що використовувалися для подібних досліджень, були менші й не могли залишатися в повітрі так довго, як новий Global Hawk. До того ж у дослідників буде можливість працювати із приладами на літаку в реальному часі, завдяки виділеному супутниковому каналу зв'язку.

spy_drone2

(Фото: NASA)


Усього NASA отримали у своє розпорядження два літаки Global Hawk, але відповідно до нового контракту з Northrop Grumman можливі й нові поставки. Усього на підтримку програми з використанням Global Hawk поки виділено 25 мільйонів доларів.

 

 

За матеріалами: iscience.ru