Реклама

Найменший у світі радар поміщається на чипі розміром з монету

( 2 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Tuesday, 25 December 2012

найменший радар-чипНайменша у світі радарна система має форму квадрата, довжина сторони якого становить менш ніж півтора сантиметри. І, завдяки зусиллям команди вчених Європейського союзу ця радарна система була упакована у вигляді недорогого чипа, який можна вбудовувати у різні пристрої, у тому числі і мобільні телефони.

У проекті Success, в рамках якого велася розробка мініатюрного радара, були задіяні науковці та фахівці з дев'яти академічних та індустріальних європейських установ, які три роки працювали над реалізацією міні-радара у вигляді мікросхеми-чипа за підтримки Єврокомісії, яка забезпечила фінансування у розмірі 3,9 мільйонів доларів.

"Нашим завданням була мінімізація розмірів радарної системи. І нам вдалося досягти мінімальних на сьогоднішній день розмірів, змусивши радар працювати на частоті, що перевищує 100 ГГц" - розповідає Крістоф Шейтт (Christoph Scheytt), співробітник компанії IHP Microelectronics, яка займалася питаннями мініатюризації майбутнього пристрою. - "Ми перемістились в область таких високих частот, а не використовували більш низькі частоти через те, що на високих частотах потрібні антени менших габаритів".

Працюючи на частоті 120 ГГц, на довжині хвилі приблизно 2,5 мм, чип-радар може досить точно визначити відстань до об'єкта. А при використанні допплерівського ефекту радарна система може виявити рухомі об'єкти і обчислити їх швидкість з високою точністю. Кожен чип-радар коштує близько 1 євро, що вказує на дешевизну використаних технологій.

найменший радар-чип

Структура радара-чипа була розроблена фахівцями компанії IHP Microelectronics, а дослідники з Технологічного інституту Карлсруе, Німеччина, забезпечили розробку антен радара і інтеграцію всіх компонентів радара у єдине ціле.

Новий міні-радар, завдяки своїм малим габаритам, знайде широке коло застосування у різних датчиках, в автомобілях, які зможуть виявляти з його допомогою пішоходів і перешкоди, в промислових і військових роботах, які за допомогою таких радарів зможуть орієнтуватися і складати тривимірні карти навколишнього простору, у мобільних телефонах і інших портативних електронних пристроях.

У даний час кілька учасників проекту Success збираються почати використовувати технологію у власних цілях і готуються до розгортки виробництва мініатюрних радарів. Серед цих організацій знаходяться компанія Bosch, німецька компанія Silicon Radar, фінська компанія Selmic і швейцарська компанія Hightec.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org