Реклама

Уточнена форма електрона - практично ідеальна сфера

( 5 Голосів, Всередньому: 3.60 із 5 )
Friday, 27 May 2011

електронВчені з Імперіал-Коледжу в Лондоні, провели найточніші вимірювання форми електрона. Вони виявили, що електрон за формою - це майже ідеальна сфера. Дослідження опубліковане в журналі Nature.

У ході дослідження, що тривало більше десяти років, з'ясувалося, що електрон ідеально круглий, аж до 0.000000000000000000000000001 сантиметрів. Якщо електрон збільшити до розміру сонячної системи, то він був би круглим аж до розміру людської волосини.

Фізики із центру холодної матерії, вивчали електрон у молекулах фториду ітербія. За допомогою дуже точного лазера, вони провели ретельні виміри руху електронів. Якби електрони не були ідеально рівними, то, як незбалансований вовчок, патерн їхнього руху містив би виразне тремтіння, змінюючи загальну форму молекули. Дослідники не виявили слідів подібного тремтіння.

Співавтор дослідження, доктор Джоні Г’юдсон із департаменту фізики в Імперіал-Коледжі, заявив: "Ми дуже раді, що змогли поглибити наші знання про одному з базових будівельних блоків матерії. Хоча ці вимірювання далися нелегко, але вони дозволять нам уточнити теорії фундаментальної фізики. Люди часто дивуються, коли дізнаються, що наші теорії у фізиці ще не є остаточними, але насправді, вони постійно уточнюються, завдяки усе більш точним вимірюванням, таким як це".

Відповідно до загальноприйнятої теорії, у ході Великого вибуху, антиматерія та матерія утворилися в однакових кількостях. Але з тих пір, як існування антиматерії передбачав ще Нобелівський лауреат Поль Дірак в 1928 році, була виявлено надзвичайно мала її кількість у космічних променях і в деяких радіоактивних речовинах.

Центр холодної матерії прагне пояснити таку диспропорційно малу кількість антиматерії дуже малими відмінностями матерії та антиматерії, які поки нікому не вдалося виявити. Якби вимірювання показали, що електрони не круглі, то це б стало доказом того, що поведінка антиматерії та матерії відрізняється більш кардинально, ніж вважалося раніше. Це могло б пояснити зникнення антиматерії із Всесвіту і збереження матерії.

Для проведення ще більш точних вимірювань електрона, дослідники в Центрі холодної матерії займаються розробкою нових методів охолодження молекул до екстремально низьких температур, з метою контролю точного руху молекул. Це дозволить значно більш детально вивчити поведінку електрона. За їхніми словами, така технологія може використовуватися для контролю над хімічними реакціями та для розуміння систем, які занадто складні для моделювання на комп'ютері.

 

 

За матеріалами: globalscience.ru