Реклама

Новий алюмінієвий сплав очищує воду та виробляє електроенергію одночасно

( 6 Голосів, Всередньому: 4.83 із 5 )
Wednesday, 11 May 2011

алюмінієвий сплавВ Університеті імені Пердю (США) професорові Джері Вуддолу та його асистентові Го Чою вдалося одержати алюмінієвий сплав, що здатний одночасно очищати воду та виробляти електроенергію.

Що стосується складу нового чудо-сплаву, то в нього, крім алюмінію, входять індій, олово та галій. Нагадаємо, що алюміній є одним з найпоширеніших на Землі елементів.

Принцип дії речовини наступний: потрапляючи в реактор з водою, вона починає активно розкладати воду на водень і кисень. Водень використовується для одержання електрики. При виробництві енергії як побічний продукт утворюється водяна пара, охолодивши яку розробники отримали очищену від домішок і мікроорганізмів питну воду. Алюміній випадає в осад у вигляді драглистого, погано розчинного у воді гідроксиду алюмінію, що нешкідливий для навколишнього середовища.

Величезною перевагою нової технології є те, що процес із однаковим успіхом відбувається як у прісній, так і в морській воді.

Радує також той факт, що в результаті вартість літра очищеної води складає 26 центів (близько 2 гривень), а кіловат-години електроенергії - 34 цента (~2.7 грн).

 

 

За матеріалами: scienceblog.ru