Реклама

Магнітна нестабільність допоможе створити довговічні акумулятори енергії

( 5 Голосів, Всередньому: 4.60 із 5 )
Thursday, 28 June 2012

магнітна нестабільність, джетУ лабораторії Інституту астрофізики імені Лейбніца у Потсдамі вперше підтвердили існування магнітної нестабільності, що може допомогти у створенні ємнісних довговічних акумуляторів і відповісти на деякі питання про будову Всесвіту.

Магнітні нестабільності відіграють вирішальну роль у появі чорних дір, вони регулюють швидкість обертання колапсуючих зірок і впливають на поведінку потужних струменів матерії, так званих джетів. По суті магнітна нестабільність являє собою зміну магнітної структури речовини, що прагне до стійкої термодинамічної рівноваги. Магнітна нестабільність з'являється, коли сильний струм проходить крізь електропровідну рідину. Починаючи з певної сили струму, його взаємодія із власним магнітним полем створює вихрові течії рідини. Такі структури можна спостерігати у вигляді величезних джетів у космосі.

Одним із можливих проявів магнітної нестабільності астрофізики вважають «дивну» поведінку нейтронних зірок, які обертаються набагато повільніше, ніж передбачають теорії. Таємничий ефект гальмування нейтронних зірок вчені пов'язують із впливом магнітної нестабільності, що зменшує швидкість обертання з теоретичних 1000 обертів за секунду до приблизно 10-100 обертів за секунду.

Дослідження німецьких вчених може допомогти не лише розгадати таємниці астрофізики, але й створити великі рідкометалічні акумулятори, які відкриють дорогу поновлюваним джерелам енергії.

Вчені думають, що явище магнітної нестабільності можна використовувати і на Землі, зокрема у перспективних акумуляторах. Дослідники прийшли до висновку, що починаючи з досягнення певної сили струму, у рідкометалічних акумуляторах можуть виникати потужні потоки рідини, що приводять до короткого замикання. У ході експерименту магнітну нестабільність у рідкому сплаві (індій, галій і олово) вдалося отримати при кімнатній температурі та силі струму у 8000 ампер. Таким чином, вчені змогли виявити спосіб запобігання руйнування рідкометалічних акумуляторів і підвищити їхню ємність. Для цього пропонується використовувати великі акумулятори та струмопровідні трубки, які будуть відводити зворотний струм.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru