Реклама

Плазмолазерна гармата Пентагону потужністю 50 млрд ват знищить усе живе

( 7 Голосів, Всередньому: 4.43 із 5 )
Wednesday, 25 July 2012

плазмолазерна гармата ПентагонуВчені з Picatinny Arsenal продовжують роботу над незвичайним видом зброї, що використовує лазерно-індукований плазмовий канал (LIPC). Суть полягає у використанні лазерного променя, що "зриває" електрони з молекул повітря та створює плазмовий струмопровідний шнур, що знищує техніку та живу силу.

Ведучий вчений проекту LIPC Джордж Фішер поділився скупими подробицями цього секретного проекту: "Ми можемо створити дуже короткий лазерний імпульс, що володіє величезною енергією. У 2-3 трильйонні долі секунди можна вмістити енергію, що перевищує потреби цілого міста".

Цей наносекундний електричний імпульс (nsEP) може бути дуже потужною зброєю. Пентагон хоче з його допомогою направляти у ціль до 50 млрд. ват оптичної/електричної потужності. Це набагато більше, ніж будь-який існуючий бойовий лазер потужністю близько 100-1000 кВт. Наймогутніший nsEP буде здатний миттєво вбити будь-яку живу істоту. Його вплив на бронетехніку та укріплення ще необхідно вивчити - тут все залежить від потужності та тривалості імпульсу.

У цей час на шляху створення LIPC військові вчені зіткнулися з рядом серйозних технологічних бар'єрів. Плазмовий канал, який необхідно навчитися втримувати стабільним хоча б короткий час і направляти його при цьому на ціль, саморуйнується. До того ж існує небезпека, що під час формування каналу та фокусування променя на повітрі, енергія знищить оптичну систему лазера й уразить самих стріляючих.

Необхідно знизити навантаження на оптичні системи і підтримувати її на низькому рівні доти, поки не утвориться плазмовий канал і енергія не потече до цілі. Також є й інші проблеми, зокрема синхронізація лазера з високою напругою, створення ємнісних джерел живлення та надійного польового пристрою, тобто безпосередньо зброї. Не виключено, що ряд цих проблем буде вирішений на наймогутнішому імпульсному лазері NIF, який нещодавно поставив рекорд потужності лазерного імпульсу.

Зважаючи на все, майбутня плазмолазерна гармата буде досить великою і поміститься лише на кораблях чи вантажівках. Однак переваги, які вона обіцяє на полі бою, з лишком окуплять габарити та величезне енергоспоживання.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru