Реклама

Науковці розробили унікальний мікрочип для боротьби з ожирінням

( 8 Голосів, Всередньому: 3.75 із 5 )
Sunday, 31 March 2013

ожирінняБританські науковці створили унікальний мікрочип, який подає обманний сигнал про зниження апетиту мозку. Розробники сподіваються, що пристрій стане вигідною та безпечною альтернативою баріатричній хірургії.

«Інтелектуальний» мікрочип, спроектований фахівцями Імперського коледжу Лондона, здатний при введенні в людський організм пригнічувати апетит, а також зможе послужити засобом для лікування і профілактики ожиріння.

Принцип роботи чипа заснований на з'єднанні його з руховим нервом, який поряд з іншими функціями відповідає за регулювання апетиту. Незабаром, як очікується, розпочнуться перші випробування на тваринах, і у разі їх успіху пристрій протягом трьох років випробують на людях. За словами розробників, пристрій буде відрізнятися ще більшою ефективністю, ніж хірургічні операції, що проводяться з метою зниження ваги.

Мікрочип розміром усього кілька міліметрів, зчитуючи нервові імпульси, буде посилати обманний сигнал про ситість головному мозку. Європейська наукова рада на випробування і вдосконалення мікрочипа нещодавно виділила понад 7 млн євро. Щось подібне раніше вже було створене вченими для полегшення стану пацієнтів, які страждають на епілепсію. Слід зазначити, що принцип дії цього пристрою аналогічний.

«Нова розробка дозволить нам фактично моделювати нервові сигнали, які контролюють апетит. Повне придушення почуття голоду при цьому людині не загрожує - вона просто буде вживати менше їжі і робити це повільніше», - зазначив Кріс Тумазоу, автор дослідження і професор Імперського коледжу Лондона.

Первинні лабораторні випробування, як підкреслив Тумазоу, можна вважати обнадійливими. Між іншим, при використанні приладу ніяких побічних ефектів не виникне.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: globalscience.ru