Реклама

Нестача "гормону сну" може викликати розвиток діабету

( 5 Голосів, Всередньому: 4.20 із 5 )
Monday, 08 April 2013

нестача мелатонінуГормон мелатонін виробляється у головному мозку шишковидною залозою або епіфізом. Ця речовина сприяє регулюванню циклу сну і неспання. Найбільш інтенсивно процес утворення мелатоніну відбувається у темряві, викликаючи при цьому у людини сонливість. Так, вночі у сироватці крові концентрація гормону у тридцять разів більша, ніж вдень. Пік активності мелатоніну спостерігається приблизно о другій годині ночі.

Ретельний аналіз даних Дослідження здоров'я медсестер у США дозволив лікарям з жіночої лікарні Брігхем (Бостон) виявити, що у майже чотирьохсот жінок протягом дванадцяти років (починаючи з 2000 року) розвинувся діабет другого типу. Для порівняння фахівцями були вивчені дані такої ж кількості учасниць з контрольної групи, у якій всі жінки були здорові.

Згідно з результатами дослідження, у жінок зі зниженим рівнем мелатоніну розвиток діабету було відзначено частіше, тоді як дами з нормальною концентрацією мелатоніну в організмі були у два рази менш схильні до ризику розвитку діабету.

Медики стверджують, що, незважаючи на виявлення зв'язку між цукровим діабетом і мелатоніном, це ще не доводить факт зниження рівня секреції вищезгаданого гормону, що викликане порушенням обміну речовин.

Тепер дослідники намагаються зрозуміти, чи зможе підвищення рівня мелатоніну перешкодити розвитку діабету, підвищуючи тим самим чутливість до інсуліну.

Раніше фахівцями було встановлено, що негативний вплив на вироблення мелатоніну може надавати неправильний спосіб життя, який передбачає нічні зміни, «білі ночі», світлове «забруднення» і т. д.

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: globalscience.ru