Реклама

Науковці підтвердили - від фруктози не повнішають

( 1 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Sunday, 27 March 2011

ожирінняУ недавно опублікованому огляді фахівців Kellen Communications наводяться результати досліджень, присвячених можливим наслідкам від вживання фруктози, зокрема, змінам у ліпідному та глюкозному метаболізмі або пов'язаним зі збільшенням ваги пацієнтів.

Відповідно до наведених відомостей, будь-якого зв'язку між вживанням фруктози та гіперліпідемією (збільшенням ваги) не виявлено. До аналогічних висновків прийшли дослідники й попередньої публікації, у якій була проаналізована роль фруктози і її вплив на вміст у крові ліпідів, глюкози, інсуліну, а також на проблему ожиріння серед здорових людей з нормальною вагою.

Автори обох досліджень вважають, що немає ніяких доказів того, що вживання нормальної кількості фруктози приводить до збільшення кількості їжі, що з'їдається або зростання маси тіла. Цей висновок справедливий як для людей із нормальною вагою, так і для тих, хто має надлишкову вагу або страждає від ожиріння.

Фруктоза  - природний вуглевод, що міститься у фруктах, овочах і соках, а також у меді.  У чистому вигляді, фруктоза використовувалася в якості підсолоджувача, починаючи із середини 1850-х років; вона краща для певних груп людей, включаючи хворих діабетом, а також для тих, хто намагається контролювати свою вагу.  Фруктоза в кристалічній формі широко застосовується й протягом останніх 20 років у якості харчового підсолоджувача.

Багато споживачів плутають кристалічну фруктозу із сиропами фруктози (вони добре відомі як кукурудзяний сироп із високим вмістом фруктози та ізоглюкози). Але це не те ж саме.  Подібно до сахарози, сиропи з великою концентрацією фруктози містять практично рівні кількості глюкози та фруктози, що й приводить до різниці у їхньому використанні в харчовій промисловості та до специфічних фізіологічних реакцій.

Після аналізу всіх досліджень, автори оглядів опублікували висновок, що немає підстав думати, що прийом харчової фруктози негативно впливає на масу тіла або на вміст тригліцеридів у крові. У цілому, переважна більшість наукових літератур підтверджує безпеку та переваги використання фруктози, що  має низький глікемічний індекс і, на відміну від цукру, не викликає швидкого росту і наступного падіння рівня глюкози в крові.

Фахівці охорони здоров'я вважають, що фруктоза може бути корисним інструментом у боротьбі з ожирінням, оскільки вона солодша від цукру й, відповідно, потрібно набагато менша її кількість, щоб підсолодити продукти харчування та напої, а це допомагає знизити калорійність останніх.

 

 

За матеріалами: sciteclibrary.ru