Реклама

Створена ефективна антирадіаційна вакцина

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 25 March 2011

антирадіаціяРосійські вчені з Владикавказького наукового центру РАН створили унікальну протирадіаційну вакцину та лікувальну сироватку, що нейтралізує вплив радіації на живі організми. Сьогодні, як ніколи, у російській розробці зацікавлені японці. Про це повідомив керівник відділу біотехнологій центру РАН професор В'ячеслав Малієв. 

Робота над вакциною, що ведеться з 2006 р. разом із вченими національного аерокосмічного агентства США НАСА, перебуває на завершальній стадії, відзначив він. "Вакцина створена на основі виділеної з лімфи тварин речовини, і здатна істотно знизити рівень радіаційного ураження живого організму або навіть запобігти опроміненню, - пояснив дослідник. - Якби ліквідатори аварії в Чорнобилі були вакциновані цим препаратом, то, можливо, взагалі ніхто б не загинув після вибуху реактора в Україні". 

Професор високо оцінює ризик розповсюдження радіації в Японії та допускає можливість застосування винайденої ним вакцини для нейтралізації негативного впливу на ліквідаторів аварії на Фукусімі. "Нехай є навіть тисячократне збільшення, це за рік 100 рентгенів, а вакцина працює навіть при більш високих дозах, - говорить Малієв. - Звичайно, її можна застосувати і при невеликих дозах ураження, ефект буде. Можна застосувати і в профілактичних дозах, але це як з гармати по горобцях стріляти".

 

 

За матеріалами: sbio.info