Реклама

Кава справляє профілактичну дію проти найпоширенішої форми раку шкіри

( 3 Голосів, Всередньому: 3.67 із 5 )
Thursday, 03 November 2011

каваМасштабне дослідження, проведене американськими вченими, показало, що регулярне вживання кави значно знижує ризик розвитку найпоширенішої форми раку шкіри, особливо у жінок, говориться у прес-релізі Американської асоціації досліджень раку (AACR).

Співробітники Гарвардського університету проаналізували дані, отримані при Дослідженні здоров'я медсестер, у якому з 1984 по 2008 рік взяли участь 72921 чоловік, і Дослідженні працівників охорони здоров'я, у якому з 1986 по 2008 рік взяли участь 39976 чоловік.

За час спостереження у 25480 з 112897 добровольців розвився рак шкіри. У 22786 випадках спостерігалася базальноклітинна карцинома (БКК), у 1953 - плоскоклітинна карцинома (ПКК), у 741 - меланома. Ці дані по захворюваності порівняли з рівнем споживання кави.

З'ясувалося, що чим більше людина п'є кави, тим менше вона ризикує захворіти найпоширенішою формою раку шкіри - БКК. Зокрема, жінки, що вживають не менше трьох чашок напою за день, захворюють цією формою раку на 20 відсотків рідше, ніж ті, що випивають менше однієї чашки на місяць. У чоловіків ця різниця склала дев'ять відсотків. Кава без кофеїну на захворюваність раком не впливала.

Взаємозв'язку вживання кави з розвитком інших форм раку шкіри (ПКК і меланоми) виявлено не було.

"З огляду на те, що у США щорічно виявляється близько мільйона випадків БКК, повсякденні дієтичні фактори навіть із невеликим профілактичним ефектом можуть значно впливати на громадське здоров'я. Наше дослідження показує, що вживання кави може стати важливим фактором профілактики БКК", - прокоментував отримані дані дослідник Фенцзюй Сун (Fengju Song).

Прес-реліз опубліковано на сайті Американської асоціації досліджень раку (AACR).

 

 

За матеріалами: medportal.ru