Реклама

Експериментальний препарат показав приголомшливий результат при лікуванні меланоми

( 3 Голосів, Всередньому: 4.67 із 5 )
Tuesday, 22 May 2012

меланома, головний мозокВчені з Техаського університету повідомили про успішне завершення першого етапу випробування експериментального препарату, що зменшує метастази у головному мозку, викликані меланомою. Завдяки препарату пухлина зменшилася у 9 з 10-ти пацієнтів, повідомляється у випуску видання Lancet від 18 травня.

У результаті прийому препарату Дабрафеніб також зменшилися пухлини у 25 з 36 пацієнтів з пізньою меланомою без метастазів у головному мозку. Ліки гарно себе зарекомендували і при інших формах раку, викликаних мутацією BRAF-гену.

За словами доктора Джеральда Фалчука, дієвість препарату у 9 випадках з 10-ти є приголомшливим результатом. Ніякі інші систематичні методи лікування ще не демонстрували такої ефективності.

Хворі меланомою, у яких зафіксовані метастази у головному мозку, живуть не більше 4-5 місяців. При цьому ефективність лікування не перевищує 10%. Методи лікування включають хірургічне втручання та стереотактичні процедури - радіаційне опромінення головного мозку.

Завдяки Дабрафенібу у 9 пацієнтів пухлина зменшилася на 20-100%. У чотирьох випадках метастази у головному мозку зникли. Проте, за словами дослідників, ці результати потрібно підтвердити, провівши експерименти зі значно більшою кількістю учасників.

Дабрафеніб приймається орально. У ході експерименту жоден з пацієнтів не припинив прийом внаслідок побічних ефектів, які були зафіксовані в одиничних випадках. Тепер медики розробляють рекомендації для другої та третьої випробувальних стадій.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: iscience.ru