Реклама

Розроблена ефективна та безболісна заміна шприцам для ін'єкцій

( 6 Голосів, Всередньому: 4.67 із 5 )
Saturday, 24 December 2011

zamina_shprytsУколи є досить неприємними, особливо якщо ця процедура повторюється. Інша справа - пластина з мініатюрними голочками, що кріпиться до шкіри як медична пов'язка та поступово випускає в організм потрібний препарат, не викликаючи болісних відчуттів. Над таким способом ін'єкцій працює не одна група вчених.

мікроголочки
Мікроголочки під мікроскопом

Біоінженери з Університету Тафтса представили свій варіант, який, за їхніми словами, відрізняється ефективністю та відносною простотою виготовлення. Спочатку була виготовлена алюмінієва пластина з голочками висотою 0,5 мм із діаметром кінчика 10 мкм. Потім за допомогою еластомера полідиметилсилоксану (ПДМС) виготовили форму для виливання мікроголчастого пристрою. У неї залили розчин, що містить протеїн шовку та медичний препарат: у дослідах використовувалась пероксидаза хрону.

Коли розчин застиг, голочки обробили водяною парою та кілька разів піддали температурній і механічній обробці. Варіюючи та комбінуючи ці дії, а також перебудовуючи структуру протеїну шовку, можна «запрограмувати» властивості голок - наприклад, час вивільнення ліків, розповідає керівник дослідження Фіоренцо Оменетто.

Однією з переваг технології є те, що у додаток до медикаменту всередину голок можна помістити антибактеріальний засіб. Наприклад, антибіотик тетрациклін, що перешкоджає росту золотистого стафілокока. Інший плюс полягає у тому, що виготовлення, а також зберігання і транспортування здійснюються у природних умовах - при кімнатній температурі й атмосферному тиску.

Результати роботи, яка спонсорувалась рядом дослідницьких підрозділів Міністерства оборони США, опубліковані у журналі Advanced Functional Materials.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: science.compulenta.ru