Реклама

Мікробіологи створили вірусну вакцину, що лікує від кокаїнової залежності

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 20 June 2012

антикокаїнова вірусна вакцинаАмериканськими мікробіологами створена вакцина від кокаїнової залежності, основана на нешкідливому для людського організму аденоасоційованому вірусі - переноснику генів, що забезпечє виробництво білка, який викликає несприйнятливість організму до наркотику.

Група на чолі з Кімом Яндом із Інституту Скріпса (США) раніше випробувала вакцини на тваринах. Вакцина "вчить" імунітет організму припиняти переробку кокаїну та попереджати наркотичне сп'яніння. Представлений засіб діє по такому ж принципу, однак у ньому застосовуються віруси як метод доставки активної речовини.

"Ми припустили, що антикокаїнова ефективна вакцина може створюватися із застосуванням аденоасоційованого вірусу - переносника генів, що забезпечує постійне виробництво моноклональних антикокаїнових антитіл, що затримує у крові кокаїн і перешкоджає його потраплянню у мозок".

Аденоасоційований вірус легко потрапляє у клітини організму і здатний вбудовувати у геном клітин свій геном, тому цей вірус найчастіше використовують для перенесення генів у генній терапії - для утворення вірусних векторів.

Вірус-переносник, розроблений групою Янда, проявив в експериментах на мишах свою здатність постійно забезпечувати виробництво антитіл.

Для забезпечення стійкої несприйнятливості організму до наркотику, було достатньо всього однієї ін'єкції вірусу-носія генів.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: globalscience.ru