Реклама

При перевтомленні людський мозок може "відключати" окремі свої частини

( 2 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Tuesday, 03 May 2011

мозокДослідникам із Вищої школи св. Анни з міста Піза (Італія) і Університету Вісконсін-Медісон (США) вдалося експериментально довести, що мозок здатний «відключати» деякі свої зони, щоб дати їм відпочити.

Як відомо, раніше вчені припускали, що мозок засинає повністю, як тільки отримує сигнал із одного центру. Експерименти на пацюках довели, що при сильній перевтомі та недосипанні окремі нейрони здатні «засинати» за власним розсудом.

Щоб оцінити зміну активності нейронів пацюків, їм у різні ділянки кори головного мозку вживляли до 20 електродів. Після цього тваринам продовжували період неспання на чотири години більше норми. В результаті в одному з експериментів з'ясувалося, що, незважаючи на зовнішню бадьорість, 2 з 20 досліджуваних нейронів відключилися.

Коли тваринам із «заснулими» нейронами пропонували пройти «смугу перешкод», щоб отримати ласощі, то, при зовні нормальній активності, у них спостерігалося порушення координації. Для порівняння, у пацюків, які виспались, спостерігався повний контроль над мускулатурою.

Тому, якщо ви раптом виявили, що забули ключі, які поклали на видному місці, або промахнулися повз цукорницю, то, можливо, вам просто необхідно добре виспатись.

 

 

За матеріалами: globalscience.ru