Реклама

В Україні завершено будівництво найбільшої сонячної електростанції у світі

( 20 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Saturday, 31 December 2011

сонячна електростанція ПеровеВідома австрійська компанія Activ Solar завершила четвертий, останній, етап спорудження сонячної електростанції, розташованої поблизу селища Перове у Криму. На цьому етапі до загальної потужності електростанції, яка до цього складала 80 МВт, були додані ще 20 Мвт. Після цього сумарна потужність електростанції Перове перевищує 100 МВт, що робить її найбільшою сонячною електростанцією у світі та ставить її на першу позицію у рейтингу pvresources.com. Слід зазначити, що до цього моменту першу позицію рейтингу займала канадська сонячна електростанція "Sarnia", що має потужність 97 Мвт.

На площі 200 гектарів, що еквівалентно площі 259 футбольних полів, яку займає електростанція Перове, встановлено більше 440 тисяч кремнієвих фотогальванічних батарей. Потужності цієї електростанції цілком достатньо для того, щоб задовольнити потреби в електроенергії міста Сімферополь, столиці Автономної республіки Крим. А сумарна потужність всіх сонячних електростанцій, що розташовуються на території Кримського півострова, "Перове", "Охотникове" і "Родникове", тепер дорівнює 187,5 МВт, що перевищує позначку у 15 відсотків від загальної енергетичної потреби всього Криму, що складає 1200 Мвт.

З екологічної точки зору введення у лад сонячної електростанції Перове в експлуатацію дозволить скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу на 105 тисяч тонн у рік. Крім цього на будівництві електростанції, що тривало близько семи місяців, були задіяні більше 800 робітників, деяка частина яких залишиться там працювати і надалі, виконуючи роботи з обслуговування та ремонту обладнання станції.

Варто відзначити, що сонячна електростанція Перове є не єдиною українською станцією, що ввійшла у рейтинг pvresources.com. Також у цьому рейтингу присутня ще одна українська сонячна електростанція - "Охотникове", що має потужність 80 МВт.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org