Реклама

Кремнієві наносфери суттєво підвищать ефективність фотовольтаїчних панелей

( 5 Голосів, Всередньому: 4.80 із 5 )
Saturday, 11 February 2012

кремнієві наносфериАмериканські фізики зі Стенфордського університету розробили технологію створення кремнієвих наносфер, використання яких дозволяє значно збільшити ефективність сонячних батарей. На першому етапі роботи були виготовлені кулі з чистого кварцу. Після цього кулі покрили кремнієм і за допомогою плавикової кислоти витравили кварц зсередини отриманих конструкцій. У результаті в розпорядженні вчених опинились кремнієві сфери діаметром кілька нанометрів. Використовуючи отримані сфери були створені сонячні батареї.

За словами дослідників, сфери дозволяють значно збільшити кількість світла, яке поглинається батареями, завдяки ефекту "шепочучих галерей". Мова йде про те, що у деяких приміщеннях шепіт в одній точці прекрасно чутний в іншій, досить віддаленій. Це пов'язане з явищем резонансу при поширенні звуку (стоячими резонансними модами).

Завдяки цим модам, вченим вдалося "замкнути" всередині сфер більше світла, ніж якби структура батареї була суцільною. Ефективність батареї з 50-нанометрового шару сфер можна порівняти з ефективністю батареї товщиною у мікрон. При цьому для деяких довжин світлових хвиль вдалося домогтися поглинання на рівні 75 відсотків.

На думку вчених, нова технологія може бути затребувана при створенні ефективних сонячних батарей. Зокрема, вона дозволяє зменшити кількість матеріалу, що використовується при створенні таких батарей, і, як наслідок, масу. Фізики сподіваються, що зменшення витрати матеріалів дозволить використовувати при виробництві батарей дорогі сполуки.

Стаття вчених опублікована у журналі Nature Communications.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: lenta.ru