Реклама

Зображення-переможці міжнародного конкурсу із наукової візуалізації

( 3 Голосів, Всередньому: 4.33 із 5 )
Wednesday, 23 February 2011

HIV virusПредставляємо Вашій увазі декілька зображень, що отримали призові місця в конкурсі 2010 International Science and Engineering Visualization Challenge. Цей конкурс проводиться спільними зусиллями журналу Science і Національного наукового фонду (National Science Foundation), а учасники конкурсу повинні у своїх роботах, що мають безпосереднє відношення до різних галузей науки та техніки, продемонструвати бездоганну майстерність виконання та новизну представленого матеріалу.

Повний список учасників конкурсу й переможців був опублікований в останньому випуску журналу Science.

Найдетальніша у світі 3D-модель ВІЛ.

visual_con_1

Ця модель відтворена на підставі даних, отриманих від безлічі джерел і публікацій в області вірусології, рентгенографії й спектроскопії. У даній моделі вірусу реалізоване найточніше просторове розташування білків і молекул, що складають вірус, а також їхня просторова будова.

Бактеріофаг T4.

visual_con_2

На даному знімку показаний вірус-бактеріофаг, що заражає бактерію. Такі бактеріофаги заражають бактерії, змушуючи бактерію виконувати корисні з погляду самого вірусу функції, які полягають в копіюванні та розмноженні початкового вірусу.Структура білка одного з видів дріжджів.

Ця комп'ютерна тривимірна модель є уявленням структури одного з білків дріжджів.

visual_con_3

Жовтим кольором показані ланцюжки ДНК, а фіолетовим кольором - білки-пружини, за рахунок яких молекула має таку незвичайну форму.

Хвилі на воді.

visual_con_4

Це синє зображення фактично є зображенням хвилястого моношару на поверхні золота, що самозібрався із двох різних типів молекул. Здатність керувати властивостями поверхонь на нанорівні може призвести до справжніх проривів в області матеріалознавства.

Ворсинки на поверхні насінини звичайного помідора.

visual_con_5

Останнє представлене зображення є зображенням малюсіньких ворсинок на поверхні насінини звичайного помідора. Ці ворсинки виконую роль захисту насіння від комах і за рахунок них насіння надійно прикріплюється до ґрунту.

 

 

За матеріалами: dailytechinfo.org