Реклама

Новий тип іонно-опромінених пластмас здатний проводити електричний струм як метали

( 4 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Saturday, 26 February 2011

електропровідний пластикНещодавно винайдений метод зробить можливим створення цілого ряду пластмас нового виду з металевими чи навіть надпровідними властивостями.

Пластмаса зазвичай проводить електрику так слабко, що вона використовується, як правило, для ізоляції електричного кабелю. Але, встановивши тонкий шар металу на пластиковий лист і змішуючи їх перетворюючи в полімерну поверхню за допомогою іонного променя, австралійські дослідники показали, що метод може бути використаний для виробництва дешевоих, міцних, гнучких пластикових оболонок, що проводять електричний струм.

Дослідження було опубліковано в журналі ChemPhysChem дослідницькою групою під керівництвом професора Поля Мередіта (Paul Meredith) і професора Бена Поуелла (Ben Powell) в Університеті Квінсленда. Іонні променеві методи широко використовуються в промисловості мікроелектроніки для пристосування питомої електропровідності таких напівпровідників як, наприклад, кремній, але спроби застосовувати цей процес щодо пластикових оболонок проводились із обмеженим успіхом ще з 1980 року. Але тепер все по-іншому.

"Науково-дослідній групі вдалося за допомогою іонного променя налашатувати властивості пластикової оболонки так, щоб вона проводила електрику подібно металам, використовуваним в електричних проводах і навіть діяти так, як надпровідник і проводити електричний струм без опору за умови достатнього зниження температури" - повідомив професор Мередіт.

Для того, щоб продемонструвати потенційне застосування цього нового матеріалу, група фізиків зробила електричні термометри опору, які відповідають промисловим стандартам. Протестований для порівняння з термометром опору платинового стандарту, новий термометр дав такі ж або навіть кращі результати, показавши чудову точність.

"Цей матеріал такий цікавий, оскільки ми можемо використовувати всі бажані аспекти полімерів - механічну гнучкість, надійність в експлуатації та низькій вартості - і до цих всіх достоїнств додати гарну електричну питому електропровідність, що природно не пов'язано із пластмасою" - повідомив професор Миколіч. "Це відкриває нові шляхи до одержання пластикової електроніки".

Фахівці заявляють, що найчудовішим у цьому відкритті є точна налаштовуваність здатності оболонки проводити або опиратись потоку електричного струму. Це відкриває широкий потенціал для корисних застосувань.

"Фактично, ми можемо змінити електричний питомий опір більше на 10 порядків величини, що говорить про наявність у нас десятимільярдного вибору для регулювання складу під час виробництва пластикової оболонки. В теорії, ми можемо зробити пластмасу, що не проводить електрику зовсім або, так само як метали" - відзначив доктор Стефенсон.

Ці нові матеріали можуть легко бути вироблені обладнанням, звичайно використовуваним у промисловості мікроелектроніки та є значно більш терпимими до впливу кисню в порівнянні зі стандартними напівпровідними полімерами.

У комплексі ці переваги полімерної оболонки обробленої іонним променем можуть стати світлим майбутнім у сучасній розробці м'яких матеріалів для застосування їх у пластиковій електроніці - злиття технологій сьогодення і майбутнього.

 

 

За матеріалами: globalscience.ru