Реклама

Кліматологи NASA створили найдетальнішу модель океанічних течій Землі

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 17 April 2012

модель океанічних течій NASAВчені NASA обробили величезний масив даних і на основі отриманої інформації розробили наймасштабнішу модель усіх великих океанських течій Землі.

Фахівці Центру космічних польотів ім. Р. Годдарда NASA створили найдетальнішу модель усіх великих океанських течій. Тепер наукове співтовариство, а також будь-який бажаючий можуть ознайомитися з картиною десятків тисяч закручених потоків океанських течій. Є також 20-хвилинний відеоролик, що докладно відображає глобальні потоки поверхневих течій.

Візуалізація охоплює період із червня 2005 по грудень 2007 року і заснована на синтезі чисельної моделі з даними спостережень, здійснених у рамках проекту NASA ECCO.

Нова модель океанських течій дозволяє вивчити роль океану у глобальному вуглецевому циклі і відстежити останні зміни руху води у приполярних областях.

У зв'язку з обмеженою роздільною здатністю даної моделі у ній відображаються лише великі океанські течії, але більш дрібні теж враховуються комп'ютерною симуляцією у відповідності зі спеціальними рівняннями. Вихори води виглядають дуже «правильними» і більш досконалими, ніж у реальності, але, незважаючи на це, модель забезпечує реалістичну візуалізацію і дозволяє здійснювати різноманітні дослідження.

Для складання масштабної карти океанських течій були використані дані проекту ECCO: виміри висоти поверхні океану за допомогою супутникових альтиметрів Topex/Poseidon, Jason-1, виміри швидкості приземного вітру QuikSCAT NASA, температури поверхні моря за допомогою вдосконаленого мікрохвильового скануючого радіометра AMSR-E та інші.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru