Реклама

Маса бозона Гіґґса вказує на скінченність існування Всесвіту

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 20 February 2013

мультивсесвітФізик-теоретик Джозеф Ліккен (Joseph Lykken) з Національної прискорювальної лабораторії ім. Енріко Фермі представив на зборах Американської асоціації сприяння розвитку науки у Бостоні (США) нове, поки не опубліковане дослідження, у якому постулюється, що послідовний аналіз відкриття бозона Гіґґса підтверджує неодноразово висовувані припущення про іманентно властиву нашому Всесвіту нестабільність.

 

Великий адронний колайдер зупиняється на дворічну модернізацію

( 6 Голосів, Всередньому: 4.67 із 5 )
Sunday, 17 February 2013

ВАК - зупинка на 2 рокиПісля кількох років активної діяльності, яка призвела до виявлення доказів існування невловимого бозона Гіґґса, робота Великого адронного колайдера (ВАК), який є найпотужнішим на сьогоднішній день прискорювачем частинок, зупиняється. Під час дворічного періоду бездіяльності, який є найтривалішим періодом простою і йменується Long Shutdown 1 (LS1), багато вузлів та компонентів колайдера будуть піддані значним переробкам і модернізації, що додасть прискорювачу ще більше потужності і дозволить здійснювати зіткнення частинок, розігнаних до більш високих енергій .

 

Озонова діра над Антарктидою нарешті почала зменшуватись

( 5 Голосів, Всередньому: 4.80 із 5 )
Saturday, 16 February 2013

озонова діраНарешті надійшли хороші новини щодо екології нашої планети: діра в озоновому шарі над Антарктидою почала зменшуватися.

 

Знайдено найбільше відоме число Мерсенна

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 08 February 2013

число МерсеннаУчасники проекту Great Internet Mersenne Prime Search (GIMPS), що займаються пошуком максимально довгих простих чисел, виявили 48-е число Мерсенна.

 

Літійована графітна плівка дозволить керувати термоядерною реакцією

( 8 Голосів, Всередньому: 4.88 із 5 )
Wednesday, 06 February 2013

плазмаМіжнародна команда вчених зі США, Японії та Франції виявила, що реакцією термоядерного синтезу можна керувати за допомогою ультратонкої плівки літійованого графіту. Дивовижно, але тонке покриття з літію і графіту може впливати на надгарячу плазму реакції синтезу.

 

Зім'ятий графен використали для створення штучних "м'язів"

( 7 Голосів, Всередньому: 4.57 із 5 )
Sunday, 27 January 2013

графенові штучні м'язиФізики навчилися контролювати утворення складок на графені і використали їх для створення штучних «м'язів» - мініатюрного електромеханічного двигуна. 

 

Фізики виявили резонанс Гіґґса на межі фазового переходу холодних атомів

( 6 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Saturday, 26 January 2013

резонанс ГіґґсаФізики з Інституту квантової оптики ім. М. Планка, Університету Гарварда і Каліфорнійського технологічного інституту експериментально встановили існування резонансу Гіґґса у холодних атомах поблизу фазового переходу. Один із учасників проекту, запрошений доповідач Російського квантового центру, професор факультету фізики Гарвардського університету Євген Демлер розповів про дослідження з використанням холодних атомів, виступивши напередодні відкриття із доповіддю у Фізичному інституті ім. П.М. Лебедєва РАН.

 
Сторінка 6 з 39