Реклама

Створено карту світу після танення усього льоду на планеті

( 13 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 10 November 2013

ЗемляАвтори журналу National Geographic проаналізували можливі наслідки глобального потепління. Порахувавши, що під дією високих температур весь лід, який сьогодні є на планеті, розтане, вчені створили інтерактивну карту, на якій наочно показали сценарії розвитку подій для кожного з континентів.

 

Науковці вперше отримали чіткі знімки водневих зв'язків

( 9 Голосів, Всередньому: 4.78 із 5 )
Saturday, 19 October 2013

водневий зв'язокВикористовуючи технології атомно-силової мікроскопії (Atomic Force Microscopy, AFM) з надзвичайно високою роздільною здатністю китайські дослідники вперше в історії науки одержали досить чіткі знімки, на яких видно молекулярні структури, що містять водневі хімічні зв'язки. Слід зауважити, що вищезазначені водневі зв'язки відіграють ключову роль у навколишньому світі, що обумовлює підвищений інтерес до них з боку вчених-хіміків, біологів і біохіміків. Саме за рахунок цих зв'язків формуються подвійні ланцюжки молекул ДНК, і за рахунок водневих зв'язків вода має унікальні властивості.

 

Графен виявився ідеальним бар'єром для зберігання газів

( 8 Голосів, Всередньому: 4.62 із 5 )
Tuesday, 15 October 2013

графенова плівкаВчені з Університету Райс дійшли до висновку, що графенові нанострічки можуть використовуватися для підвищення ефективності газових балонів автомобілів, що працюють на стиснутому природному газі, продовження терміну зберігання пива або газованих напоїв. Секрет у тому, що графен набагато менш проникний для молекул газу, ніж метал, який сьогодні використовується для газових ємностей.

 

Опромінення вуглецевого порошку у воді дозволить виробляти дешевий водень

( 10 Голосів, Всередньому: 4.90 із 5 )
Thursday, 12 September 2013

Команда вчених під керівництвом Ікуко Акімото (Ikuko Akimoto) знайшла недорогий спосіб виробництва водню з води. Для цього не потрібні дорогі каталізатори, а потрібен лише порошок деревного вугілля.

 

Науковці розкрутили об'єкт до 10 мільйонів обертів за секунду

( 10 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 28 August 2013

сфераГрупа дослідників стверджує, що їм вдалося створити «об'єкт, що обертається швидше будь чого у світі». Вони сконструювали літаючу мікроскопічну сферу, яка здійснює до 600 млн обертів щохвилини. Це приблизно у 500 000 разів швидше ніж барабан пральної машини під час віджимання білизни.

 

Акустичну левітацію вперше використали для переміщення об'єктів у просторі

( 13 Голосів, Всередньому: 4.69 із 5 )
Sunday, 04 August 2013

акустична левітаціяВперше в історії дослідникам з Лабораторії термодинаміки (Laboratory of Thermodynamics) Швейцарського федерального Технологічного інституту у Цюриху (Swiss Federal Institute of Technology Zurich, ETH Zurich) вдалося підняти і переміщати різні об'єкти довільної форми, використовуючи акустичні (звукові) хвилі. 

 

Проект міжнародного лінійного колайдера готовий до запуску

( 8 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 02 July 2013

міжнародний лінійний колайдерГрандіозний проект будівництва нового 31-кілометрового Міжнародного лінійного колайдера готовий до запуску. За допомогою нового прискорювача будуть досліджені бозон Гіґґса і темна енергія.

 
Сторінка 2 з 39