Реклама

Опромінення вуглецевого порошку у воді дозволить виробляти дешевий водень

( 10 Голосів, Всередньому: 4.90 із 5 )
Thursday, 12 September 2013

Команда вчених під керівництвом Ікуко Акімото (Ikuko Akimoto) знайшла недорогий спосіб виробництва водню з води. Для цього не потрібні дорогі каталізатори, а потрібен лише порошок деревного вугілля.

Дешевий спосіб виробництва водню з води є єдиною невирішеною проблемою на шляху до так званої водневої економіки, яка забезпечує енергетичні потреби за допомогою екологічно чистого водневого палива. Нажаль, всі існуючі й освоєні промисловістю способи отримання водню з води або надто енерговитратні, або вимагають застосування дорогих каталізаторів, таких як платина. Таким чином, поки що водень на порядки дорожче нафтового палива, і воднева енергетика залишається справою невизначеного майбутнього.

Можливо, вченим нарешті вдалося вирішити цю проблему. Нова методика виробництва водню докорінно відрізняється від усіх існуючих. Для виробництва водню вона використовує розчинений у воді порошок високоякісного деревного вугілля або інших форм вуглецю. Цей порошок опромінюється наносекундними лазерними імпульсами, які допомагають розщепити молекули води і вивільнити корисний водень.

Нова методика дозволяє виробляти водень при кімнатній температурі без дорогих каталізаторів і електродів. Подробиці нової розробки опубліковані у виданні Journal of Physical Chemistry C.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru