Реклама

Озонова діра над Антарктидою нарешті почала зменшуватись

( 5 Голосів, Всередньому: 4.80 із 5 )
Saturday, 16 February 2013

озонова діраНарешті надійшли хороші новини щодо екології нашої планети: діра в озоновому шарі над Антарктидою почала зменшуватися.

За інформацією, отриманою Європейським космічним агентством за допомогою метеорологічного супутника MetOp, озонова діра стала рекордно малою. Вона стала найменшою за весь період спостережень, починаючи з минулого десятиліття.

Ця діра з'явилася над Антарктидою ще на початку 1980-х внаслідок викидів хлорфторвуглеводнів та інших хімікатів. Зазвичай діра збільшується з вересня по листопад, у результаті сильних вітрів, які несуть холодне повітря з цього континенту. Саме при холодній погоді, ці хімікати завдають найбільшої шкоди.

У 2012 "в атмосфері над Антарктидою було трохи тепліше, тому рівень концентрації озону не зазнав такого руйнівного падіння, як це було у 2011 році, коли погода була холоднішою", - розповідає Джим Батлер з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень.

зміна величини озонової діри

У 1987 році, близько 200 країн підписали Монтреальскій договір по речовинах, що руйнують озоновий шар. За інформацією ООН, до 2006 року, країни, що ратифікували цей договір, "знизили споживання шкідливих для озону субстанцій на 95 відсотків". Колишній генеральний секретар ООН, Кофі Аннан, у 2003 році назвав Монтреальский протокол "можливо найуспішнішою міжнародною угодою в історії".

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: globalscience.ru