Реклама

Графен та нанотрубки використали для виробництва ультралегкого аерогелю

( 6 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Thursday, 28 February 2013

графеновий аерогельКитайські вчені створили на основі вуглецевих нанотрубок і графену два види ультралегкого аерогелю, відомого також як «твердий дим». Матеріал, побудований на основі вуглецевих нанотрубок із додаванням графену має густину всього 0,00016 г/см3. Він здатний просочуватися рідиною, збільшуючи свою густину у 900 разів. При цьому матеріал добре проводить електрику і витримує високу температуру.

Аерогель, створений другою групою, виготовлений на основі графену без нанотрубок і має трохи більшу густину. Однак, при цьому він володіє надзвичайно високою еластичністю і здатний повністю відновлюватися після стиснення у 10 разів.

аерогель із гарфену

Еластичний аерогель графену до, під час і після стиснення (Han Hu et al., Advanced Materials)

Обидва матеріали виготовлені новим методом без використання матриці. Замість хімічного травлення вчені застосували різке заморожування розчину оксидованого графену з наступним хімічним видаленням кисню.

Найпоширенішим матеріалом для виготовлення аерогелів у даний момент є крихкий кварц, який не проводить електрику. Нещодавно вченим вдалося створити перший гнучкий і еластичний аерогель на основі органічного полімеру. Матеріал виявився гарним теплоізолятором, проте володів відносно низькою термостійкістю, витримуючи температуру до 300 градусів Цельсія. Також раніше був представлений аерогель на основі алмазів.

Обидві роботи незалежних груп опубліковані в одному випуску журналу Advanced Materials (1, 2).

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: lenta.ru