Реклама

Самоохолоджуючі графенові транзистори - майбутнє енергозберігаючої електроніки

( 2 Голосів, Всередньому: 3.50 із 5 )
Sunday, 10 April 2011

ГрафенНа даний час вчені впритул наблизилися до прориву в області електроніки, створеної на основі графенових транзисторів. Графен, лист вуглецю, товщиною в один атом, володіє рядом чудових електричних і механічних властивостей. Використовуючи ці властивості, вже були створені транзистори, що володіють відмінними характеристиками, суперконденсатори, здатні моментально отримувати та віддавати електричний заряд, які можуть виступити як заміна акумуляторних батарей для електричних автомобілів. Дослідники з Університету Іллінойсу виявили в графенових транзисторах ще один чудовий ефект - ефект самоохолодження, за допомогою якого можна буде знижувати температуру всього чипа.

Зараз у комп'ютерах використовуються активні повітряні або водяні системи охолодження, що відводять тепло від гарячих кристалів кремнієвих мікропроцесорів. Це тепло являє собою енергію, що витрачається повністю впусту. Графеновий транзистор, що буде зверху покритий ще одним шаром, що є обкладкою суперконденсатора, самостійно може перетворити тепло, що виділяється на ньому, назад в електроенергію, що буде накопичуватися в суперконденсаторі та потім витрачатися знову на роботу схеми чипа.

графен

Поки що маленькі розміри графенових транзисторів є головною перешкодою для вчених і інженерів, які займаються розробкою процесу виробництва електроніки в промислових масштабах. Незважаючи на вже досягнуті успіхи в розробці дослідних зразків графенових транзисторів, вчені зазнають великих проблем в дослідженнях температурних режимів роботи цього транзистора, адже нанометровий масштаб є малим масштабом навіть для таких інструментів як електронний мікроскоп. Але оскільки все-таки вчені отримують крупиці даних і знань у цій області, можна сподіватися на сприятливий поворот через кілька найближчих років у справі реалізації енергозберігаючої та високопродуктивної електроніки на основі графенових транзисторів, що самоохолоджуються.

 

 

За матеріалами: dailytechinfo.org