Реклама

Геологи запідозрили земне ядро у асиметрії відносно осі планети

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 08 November 2011

сейсмічні хвиліГеологи з Румунії та Німеччини запропонували пояснення відомим парадоксам, пов'язаним з різними швидкостями руху сейсмічних хвиль всередині планети у різних регіонах.

Відомо, що у західній і східній півкулі сейсмічні хвилі, використовувані для вивчення внутрішньої будови нашої планети, розповсюджуються з різними швидкостями. Зокрема, у східній півкулі вони рухаються швидше. Цьому ефектові було запропоноване пояснення: тверде ядро обертається швидше рідкого, яке оточує його, що викликає різницю температур і, як наслідок, різні швидкості руху.

У рамках нової роботи вчені припустили, що вісь обертання Землі проходить не через центр металевого ядра планети, а на кілька десятків кілометрів повз. Внаслідок цього в одній півкулі сейсмічні хвилі проходять меншу відстань, ніж в іншій, що, за припущення симетричності обертання, приводить до різниці у швидкостях. На підтвердження своєї гіпотези вчені приводять результати комп'ютерного моделювання.

У середині вересня 2011 року в журналі Terra Nova з'явилася стаття, в якій геологи вивчали питання формування нового суперконтиненту (вважається, що він з'явиться приблизно через 250 мільйонів років). Тоді вченим вдалося встановити, що новий континент не буде містити в собі Антарктиду та Південну Америку. Пов'язано це з наявністю у мантії "гарячих" зон - регіонів з підвищеною температурою на глибині близько 2800 кілометрів під Африкою та південною частиною Тихого океану.

Стаття вчених поки не прийнята до публікації, однак її препринт доступний на сайті arXiv.org.

 

 

За матеріалами: lenta.ru