Реклама

Фізики створили надшвидкісну камеру, що може заглядати за кут

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 21 March 2012

камера, що може заглянути за кутФізики з Масачусетського технологічного інституту створили технологію, що дозволяє камері "заглядати за кут". Метою дослідників було відновити деяку сцену у закритому приміщенні з доступним для огляду фрагментом (наприклад, розташування всіх предметів у кімнаті через вікно). Для цього на дальню стінку сцени світили коротким - приблизно 50 фемтосекунд (1 фемтосекунда дорівнює 10-15 секунди) - лазерним імпульсом. Частина світла відбивалася від стіни і розсіювалася на об'єктах всередині приміщення.

Деякі із цих розсіяних фотонів повертались до надшвидкісної камери, що робить по одному кадру кожні 2 пікосекунди (одна пікосекунда дорівнює 10-12 секунди). Така точність дозволяє визначати відстань, пройдену світлом, з точністю до 0,6 міліметра.

Лазер випускав імпульси по черзі у 60 різних положеннях. Для кожного положення записувалися прибулі фотони і на основі зібраних даних по математичному алгоритму комп'ютер реконструював об'єкти всередині приміщення. За словами дослідників, використаний ними алгоритм схожий із тими, які застосовують при томографії.

На відтворення невеликої сцени у приміщенні 40 на 40 на 40 сантиметрів у комп'ютера пішло кілька хвилин. Однак, за словами вчених, роботу системи можна оптимізувати і довести цей час до 10 секунд. Дослідники говорять, що створена ними технологія може знадобитись, наприклад, при необхідності заглянути у приміщення, доступ до яких обмежений.

Вони відзначають, що сильна сторона їхньої технології - використання розсіяного світла. Аналогічні системи, створені на теперішній момент, використовують тільки відбите світло.

Стаття вчених з'явилася в Nature Communications, а її короткий виклад приводить Nature News.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: lenta.ru