Реклама

Ультра-ефективний світлодіод випромінює більше енергії ніж споживає

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 16 March 2012

світлодіод із ККД 230%Фізики з Масачусетського технологічного інституту (МТІ), розробили світлодіод, електричний ККД якого перевищує 100 відсотків. У вас може виникнути запитання, чи  не є це порушенням першого закону термодинаміки. Відповідь, на щастя - ні.

Світлодіод видає 69 піковат світла, використовуючи всього 30 піковат енергії, що дає ККД у 230 відсотків. Оскільки він виділяє більше енергії, ніж споживає, то, на перший погляд, це дозволяє помістити його у категорію так званих «вічних двигунів».

Проте, хоча діод із МТІ виділяє у два рази більше енергії фотонів, ніж споживає енергії електронів, це не порушує закон збереження енергії. Звідки береться додаткова енергія? З тепла навколишнього простору. При досягненні електричного ККД вище 100 відсотків, система починає охолоджуватись, споживаючи енергію з навколишнього простору і конвертуючи її у фотони.

Як повідомили вчені, вони використовували світлодіод із малою забороненою зоною та застосовували поступово все менший і менший вольтаж. При кожному зниженні напруги у два рази, електрична потужність знижувалась у чотири рази, а потужність випромінюваного світла знижувалася тільки у два рази. Додаткова енергія надходила від вібрації кристалічної ґратки.

Вчені докладно описали своє відкриття у журналі Physical Review Letters. Вони написали: "Вперше було експериментально підтверджено, що подібна поведінка може виходити за рамки прийнятої межі ККД перетворення електричної енергії в оптичну, рівної одиниці".

69 піковат світла - це, звичайно, дуже мала кількість, тому ви не зможете освітлювати свій будинок за допомогою такого світлодіоду. Проте, він може набути застосування у малопотужній електроніці, в якості термодинамічного теплового двигуна, що володіє швидким електричним керуванням.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua 

За матеріалами: wired.co.uk