Реклама

Регенерація зубної тканини пептидами замінить пломбування

( 7 Голосів, Всередньому: 4.29 із 5 )
Friday, 26 August 2011

зубна регенераціяДослідники з Університету Лідс відкрили безболісний спосіб лікування зіпсованих зубів, що видаляє сліди кислотної атаки, відновлює і робить їх як новими. Новаторський метод лікування обіцяє повністю змінити поняття про пломбування зубів назавжди.

Руйнування зубів починається, коли кислота вироблена бактеріями, що скопилися у нальоті, розчиняє мінеральні речовини в зубах, утворюючи мікроскопічні отвори або "пори". Так як процес руйнування прогресує, ці мікропори збільшуються в розмірах і у кількості. В кінцевому підсумку, ушкоджений зуб потрібно свердлити та пломбувати, щоб запобігти зубному болю чи навіть втраті зуба.

Саме поняття свердління зуба змушує багатьох людей уникати візитів до зубного лікаря, незалежно від того потребують їхні зуби лікування чи ні. Ця тенденція нехтувати перевірками, щоб уникнути незначного болю або неприємних відчуттів, означає, що існуюча проблема стає все більшою, а ранні ознаки руйнування на інших зубах ігноруються.

Це поганий цикл, але він може бути зупинений, відповідно до відомостей дослідників з Університету Лідс, які розробили революційний новий спосіб лікування перших ознак руйнування зубів. Їхнє рішення - озброювати зубних лікарів рідиною на основі пептидів, що буквально всмоктується в зубну поверхню. Технологія пептиду заснована на знанні того, як зуб формується взагалі і стимулює регенерацію зубного дефекту.

"Чарівна рідина" містить пептид відомий як P 11-4, який за певних умов збирається у волокна. На практиці це виглядає у такий спосіб: при дотику до зуба, рідина просочується у мікропори утворені кислотною атакою і потім спонтанно перетворюється у гель. Цей гель згодом забезпечує такий собі "каркас, який притягає кальцій і регенерується з мінеральних речовин зуба, дозволяючи здійснити природне та безболісне коректування".

Метод нещодавно був протестований у лабораторії на людях із початковими ознаками руйнування зубів. Результати цього невеликого випробування показали, що пептиди P 11-4 можуть насправді виправляти пошкодження та регенерувати зубну тканину.

"Результати наших тестів дуже багатообіцяючі" - відзначив професор Пол Брантон (Paul Brunton), який спостерігав за пацієнтами, які брали участь у дослідах, проведених в Університеті Лідс. "Якщо ці результати виявляться аналогічними для більшості інших пацієнтів, тоді я не сумніваюся, що протягом двох-трьох років цей метод стане доступним для зубних лікарів для використання його у щоденній практиці".

 

 

За матеріалами: globalscience.ru