Реклама

Графенові транзистори з частотою 427 ГГц вдалось виготовити звичайною літографією

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 06 July 2012

графеновий транзистор, літографіяДослідники з Каліфорнійського університету у Лос-Анджелесі (США) заявили про створення високоякісних графенових польових транзисторів по стандартній літографічній технології. Частота роботи отриманих у такий спосіб транзисторів склала 427 ГГц.

Проте транзистор із графену, на жаль, неідеальний. По-перше, графен - напівметал, тобто у ньому завжди буде існувати високий струм витоку. По-друге, поки не існує промислового способу одержання ні графену, ні транзисторів на його основі. Переваги? Його висока провідність допоможе створити транзистори з набагато більшою рухливістю електронів, ніж у кремнії, - а виходить, і частота там може бути дуже високою.

Щоб перебороти високий рівень витоків, дослідники з Лос-Анджелеса використали дуже вузькі графенові елементи з великою забороненою зоною. Ну а для забезпечення масового виробництва вони застосували звичайну літографію - правда, особливо точну.

графеновий транзистор, літографія

Якщо польові транзистори на графені можна буде виробляти по існуючим методикам, електроніку очікують серйозні зміни. (Ілюстрація UCLA)

Після літографії, осадження і травлення на підкладці з наступним складанням у повномасштабні структури новий підхід показав успішну реалізацію графенової електроніки та використання стандартних для сучасної радіоелектроніки виробничих методів. На жаль, деталі, що дозволили домогтися необхідної для графенових транзисторів високої точності, не розкриваються, однак якщо заявлене відповідає досягнутому, то мова йде про переворот в електроніці.

Отримані графенові транзистори досягли рекордної частоти у 427 ГГц. Немає потреби говорити про те, що це на порядки перевершує показники нинішніх масових процесорів, які вироблені, по суті, по схожих технологіях.

Результати дослідження опубліковані у журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: science.compulenta.ru