Реклама

Європа та Росія планують разом відправити до Ганімеда міжпланетну станцію

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 24 January 2012

Ганімед космічна станціяРоскосмос разом із Європейським космічним агентством (ESA) планує відправити міжпланетну станцію до Ганімеда. Про це 24 січня заявив голова НВО імені Лавочкіна Віктор Хартов, виступаючи на "Корольовських читаннях".

"Цікава місія, можливість відправлення якої розглядається зараз нами разом із Європейським космічним агентством. Це проект вивчення одного із супутників Юпітера - Ганімеда. Це буде, очевидно, спільний проект", - цитує агентство Хартова.

За його словами, нещодавно Європейське космічне агентство розглядало варіант відправлення апарата на інший супутник Юпітера - Європу. Однак згодом було виявлено, що на супутнику "наджорстока радіація" і приладів, які б могли працювати у таких умовах, не існує. Також ESA збентежила дорожнеча проекту.

Крім заяви про відправлення місії на Ганімед, Хартов розповів, що російські вчені не відмовилися від планів одержати ґрунт із Фобоса, тому (поки тільки у теорії) вони розраховують на проект "Фобос-Ґрунт-2".

Також він розповів, що провал першого "Фобоса" негативно позначився на планах Роскосмосу. "Те, що ми зазнали фіаско, порушило логіку цілого ряду інших проектів, наприклад, тих же місячних проектів", - розповідає Хартов. При цьому голова НВО імені Лавочкіна заявив, що Місяць на даний час є пріоритетним напрямком.

Зокрема, Росія працює відразу над двома проектами місій до земного супутника - "Луна-Глоб" і "Луна-Ресурс". Також Хартов розповів, що у Федерального космічного агентства є плани по розміщенню на астероїді 99942 Апофіс передавача. Цей астероїд зблизиться із Землею у 2029 році.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: lenta.ru