Реклама

Вчені виявили попередника ДНК та РНК в якості генетичного матеріалу

( 3 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Wednesday, 14 November 2012

попередник РНКВчені вважають, що до того, як основним генетичним матеріалом живих організмів стала ДНК, ранні форми життя використовували для цих цілей РНК. Що ж було до появи РНК?

Ймовірна відповідь: це AEG, невеликі молекули, які при об'єднанні у ланцюжок утворюють гіпотетичну основу для пептидних нуклеїнових кислот, Ці кислоти нагадують ДНК і РНК, хоча нині і не зустрічаються у складі живих організмів. Припускається, що саме вони могли бути попередниками перших генетичних молекул. Синтетичні AEG вже вивчені у фармацевтичній промисловості, їх використовують для того, щоб зупинити або сповільнити деякі генетичні захворювання. Але у природі AEG дотепер не були знайдені, і внаслідок цього, крім усього іншого, вищезгадана гіпотеза не розглядалася всерйоз.

Група вчених зі США та Швеції оголосила, що вони виявили AEG у синьо-зелених водоростей, які вважаються найпримітивнішими організмами на Землі. Ціанобактерії часом з'являються на поверхні водойм, утворюючи у жаркі місяці щось на зразок накипу. Їхня надзвичайна життєздатність дозволяє їм існувати у найекстремальніших місцях: від гарячих джерел Єллоустоньского парку до арктичної тундри.

"Наше відкриття AEG у бактерій було повною несподіванкою, - говорить Пол Алан Кокс, один із авторів статті, опублікованої у журналі PLo ONE. - Поки ми готували рукопис, ми дізнались про аналогічне відкриття наших швейцарських колег і попросили їх приєднатися до публікації".

Щоб визначити, наскільки широко виробництво молекул AEG поширене у різних бактерій, вчені проаналізували бактеріальні культури з Колекції Культур Пастера у Франції, а також зразки з пустелі Гобі, Гуама, Японії та Катару. В усіх містилися шукані молекули.

Отримані результати істотно підвищують імовірність того, що до появи РНК гени кодувалися саме за допомогою AEG.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru