Реклама

Комп'ютер космічного телескопа "Кеплер" вийшов з ладу

( 10 Голосів, Всередньому: 3.90 із 5 )
Friday, 17 May 2013

телескоп КеплерСистема астрономічного супутника NASA "Кеплер", призначеного для пошуку екзопланет, на рахунку якого безліч гучних відкриттів, дала збій. Це може змусити фахівців згорнути наукову програму, вартість якої становить 650 мільйонів доларів, повідомляє космічне агентство.

Згідно з даними космічного агентства США, комп'ютер, встановлений на борту "Кеплера", перейшов самостійно у безпечний режим роботи ще 12 травня. Це пов'язано, можливо, з розворотом орбітальної обсерваторії у непередбаченому напрямку. Різноманітні спроби налагодити роботу механізму, як повідомляють вчені, не принесли позитивного результату. Інженерам відновити управління "Кеплером" так і не вдалося.

Телескоп переміщається за допомогою відразу 4-х важких маховиків. Один з приладів припинив працювати ще минулого року, у липні, другий з ладу вийшов напередодні. Двох маховиків, що залишилися, як з'ясувалося, недостатньо для нормальної роботи телескопа.

Втрата "Кеплера" для науки вже цілком очевидна, як відзначають вчені. І якби навіть роботу системи вдалося відновити, сам апарат полагодити не вийшло б, оскільки телескоп розташований на орбіті навколо Сонця, на відстані від Землі приблизно 40 мільйонів кілометрів.

"Безумовно, для проекту це дуже сумні новини. Адже досі все було просто блискуче і телескоп дарував нам надію на безліч нових відкриттів. Завершувати проект ми поки не готові, але ми надзвичайно задоволені його підсумками у будь-якому випадку", - сказав Джон Грансфелд, заступник керівника NASA з науки.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: globalscience.ru