Реклама

Європа схвалила будівництво Надзвичайно великого телескопа у Чилі

( 5 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 14 December 2011

телескоп E-ELTПівденна європейська обсерваторія (ESO) схвалила будівництво E-ELT (European Extremely Large Telescope - Європейського надзвичайно великого телескопа). 

На даний час ще не всі члени організації зібрали необхідні для будівництва кошти. Разом із тим нове рішення означає, що будівельні роботи в пустелі Атакама у Чилі, де й буде розташовуватися апарат, почнуться у найближчий час. Повноцінне будівництво, однак, буде запущене не раніше 2012 року.

У середині червня 2011 року стало відомо, що проект E-ELT зіткнувся із серйозними фінансовими труднощами. Так, наприклад, з міркувань економії розмір головного дзеркала апарату було вирішено скоротити з 42 метрів до 39,3 метрів. Це дозволило знизити вартість унікального астрономічного приладу з 1,28 мільярда євро до 1,1 мільярда.

телескоп E-ELT

Тоді ж говорилося, що подібна економія знизить якість роботи E-ELT. Зокрема, багато вчених побоювалися (і побоюються дотепер), що заявлені розміри дзеркала не дозволять телескопу виконати основну покладену на нього місію - безпосереднє спостереження за планетами, які обертаються навколо інших зірок. Планується, що будівництво телескопа буде завершене у найближчі 10-11 років.

телескоп E-ELT

Про це повідомляється на сайті обсерваторії. Повний опис проекту у вигляді 263-сторінкової брошури у форматі pdf можна знайти тут.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: lenta.ru