Реклама

Curiosity знайшов на поверхні Марса русло справжньої річки

( 6 Голосів, Всередньому: 4.67 із 5 )
Monday, 01 October 2012

русло марсіанської річкиМарсохід Curiosity останньої місії NASA знайшов докази існування водяних потоків на поверхні Марса. Останні отримані марсоходом зображення - не теорії, а незаперечний доказ, перший у своєму роді.

 

Нововідкрита екзопланета Gliese 163c - хороший кандидат для існування життя

( 8 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 23 September 2012

екзопланета Gliese 163cНововідкрита екзопланета претендує на те, щоб стати однією з найбільш імовірних кандидаток на статус потенційно населеної. Фахівці говорять, що нещодавно виявлена екзопланета Gliese 163c має всі необхідні умови для наявності на ній як мінімум мікробактеріального життя. 

 

Індія планує відправити космічний зонд до Марса у 2013 році

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 21 September 2012

Індія відправить апарат до МарсуІндія планує у листопаді 2013 року запустити космічний зонд, що вийде на орбіту Марса. Про це заявив очільник Індійської організації космічних досліджень (ISRO) К. Радхакрішнан.

 

Міжнародний астрономічний союз скоректував значення астрономічної одиниці

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 18 September 2012

скоректовано астрономічну одиницюВідстань від Землі до Сонця, що вимірюється європейськими астрономами ще з 1672 року, з тих пір зазнала ряду змін. Однак аж до минулого серпня визначення астрономічної одиниці не було точною і незмінною довжиною, що не тільки бентежило починаючих астрономів, але і створювало плутанину під час впровадження а. о. в оцінку відстаней в екзопланетних системах і системах подвійних зірок.

 

Знімки Сатурна і Титана у природніх кольорах з космічного апарату "Кассіні"

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 02 September 2012

нові знімки Сатурна та Титана з КассініСатурн і його найбільший супутник Титан знову позували космічному апарату «Кассіні». Вісім років тому, коли станція тільки прибула у ті місця, у північній півкулі Сатурна стояла зима і вона мала небесно-блакитний відтінок. Зараз зима приходить у південну частину планети - і картина змінюється: блакить тьмяніє у північній півкулі, поступово забарвлюючи південну.

 

Астрономам вдалось зафіксувати гравітаційні хвилі від подвійної системи

( 6 Голосів, Всередньому: 4.33 із 5 )
Thursday, 30 August 2012

гравітаційні хвиліЗа допомогою даних, отриманих у результаті дослідження пари білих карликів, розташованих дуже близько один до одного, вченим вдалося перевірити існування гравітаційних хвиль.

 

Всесвіт справді має однорідну структуру на великих масштабах

( 1 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 23 August 2012

структура ВсесвітуВже більше ста років відомо, що зірки групуються у зоряні скупчення, а ті - у галактики; дещо пізніше були відкриті також скупчення і надскупчення галактик. А тому виникла спокуса розповсюдити пропозицію про існування таких структур на весь видимий Всесвіт. Відкриття Великої стіни Слоуна підкинуло аргументів прихильникам такої точки зору: об'єкт у 1,37 млрд світлових років займав одну шістдесяту діаметра спостережуваного Всесвіту; виходить, заявляють вони, Всесвіт у цілому заповнений матерією неоднорідно!

 
Сторінка 9 з 30