Реклама

Галактичний кластер Фенікс - найбільший об'єкт у відомому Всесвіті

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 20 August 2012

галактичний кластер ФеніксСказати, що галактичний кластер Фенікс (Phoenix Cluster, SPT-CL J2344-4243), який був нещодавно виявлений, просто "великий", було б явним применшенням. Як оцінюють вчені-астрономи та астрофізики, кластер важить як два з половиною трильйони Сонць, включаючи величезну центральну чорну діру, що за тиждень "поїдає" матерію, рівну масі нашого Сонця. А найбільш відмітним фактом є те, що у цьому скупченні, як ніде більше у космосі, йдуть процеси формування нових молодих зірок. У межах тільки центральної галактики скупчення Фенікса за рік народжується приблизно 740 зірок.

 

Чому NASA встановило на марсохід Curiosity таке застаріле обладнання?

( 7 Голосів, Всередньому: 4.14 із 5 )
Wednesday, 15 August 2012

обладнання марсохода CuriosityВчені та фахівці NASA заслуговують усіляких похвал у зв'язку з тим, що їм вдалося успішно доставити марсохід Curiosity на Марс та успішно здійснити посадку 1-тонного апарата на поверхню планети. Але що ж спонукало їх встановити на одному з найсучасніших космічних апаратів 2-х мегапіксельні камери та безнадійно застарілий центральний процесор PowerPC 750 з об'ємом пам'яті, доступної для зберігання даних, рівним усього 4,5 гігабайта?

 

Японські астрономи склали першу тривимірну модель вибуху наднової

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 09 August 2012

модель вибуху надновоїЯпонські астрономи відкрили завісу таємниці над одним із найбільш загадкових явищ у Всесвіті. За допомогою сучасного обладнання вони виміряли та змоделювали форму ударної хвилі наднової - кінцевого етапу життя надмасивних зірок.

 

Curiosity здійснив успішну посадку на поверхню Марса

( 7 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 06 August 2012

посадка CuriosityКосмічний апарат MSL Curiosity зранку у понеділок, 6 серпня, здійснив посадку на Марс. Трансляція посадки у прямому ефірі велася на сайті NASA. Апарат приземлився у кратері Гейла.

 

Європа планує організувати нову місію на Місяць у 2018 році

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 30 July 2012

ЄКА - висадка на МісяцьЄвропейське Космічне Агентство має намір організувати у 2018 році місію на Місяць. Ця місія буде називатися Lunar Lander Mission. Космічний апарат, що призначений для дослідження Місяця, повинен у 2018 році приземлитися безпосередньо на його поверхню. Навіть при тому, що це буде безпілотна роботизована місія, організатори проекту вважають, що ця місія стане надалі базою для пілотованих місій на Марс та Місяць.

 

Надувний щит для космічних кораблів IRVE-3 успішно пройшов випробування

( 2 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Friday, 27 July 2012

надувний космічний щитНовий надувний щит IRVE-3 (Inflatable Reentry Vehicle Experiment), що захищає космічний корабель від високого тиску та температури у момент повернення корабля з космосу на Землю, успішно пройшов всі етапи випробувального запуску, пройшовши крізь "пекло" верхніх шарів атмосфери і впавши на поверхню Атлантичного океану через 20 хвилин після старту з Землі. Місія IRVE-3 продемонструвала, що надувні засоби успішно можуть впоратися з захистом від високої температури капсул космічних кораблів, що входять в атмосферу на гіперзвукових швидкостях.

 

Плями на Місяці допоможуть створити ефективний захист від радіації у космосі

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 22 July 2012

електростатичне поле проти радіаціїМагнітосфера Місяця є незначною. Але ряд областей на її поверхні - «плям» - зберігає майже білий початковий колір місячних порід. Щось не дає сонячному вітру затемнити їх, зрівняти з іншими поверхневими формаціями. Як з'ясувалося, значну роль у цьому відіграє утворення на межі навіть дуже слабкого магнітного поля істотного електричного поля.

 
Сторінка 10 з 30