Реклама

Телескоп Kepler використають для пошуку сфер Дайсона навколо далеких зірок

( 3 Голосів, Всередньому: 3.67 із 5 )
Wednesday, 24 October 2012

сфера ДайсноаФонд Джона Темплтона (Templeton Foundation) виділив грант у розмірі 200 тисяч доларів вченому-астрономові Джефу Марсі, який є керівником проекту SETI, на здійснення пошуку далеких зірок, оточених, так званими, сферами Дайсона. Більше п'ятдесяти років тому Фрімен Дайсон (Freeman Dyson) висунув гіпотетичну ідею створення величезних структур, що повністю оточують центральну зірку системи. Ця структура, що одержала назву сфери Дайсона, збирає величезну кількість енергії, що випромінюється зіркою, за допомогою якої технологічно розвинута цивілізація може задовольнити всі свої енергетичні потреби і здійснити експансію цивілізації у космос.

 

ЄКА планує використовувати імпульси пульсарів для навігації у далекому космосі

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 21 October 2012

імпульси пульсарівЄвропейське космічне агентство (ЄКА) підрядило вчених із Національної фізичної лабораторії (National Physical Laboratory (NPL)) та Лестерського університету (Leicester University) для дослідження застосування імпульсів рентгенівських променів, що випускаються зірками-пульсарами, для реалізації функції автономної навігації космічних апаратів, що знаходяться у далекому космосі.

 

У найближчої до Сонця системи Альфа Центавра виявлено землеподібну планету

( 8 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 17 October 2012

планета у системі Альфа ЦентавраУ найближчій до Землі зоряній системі нарешті виявлено землеподібну планету. Відкриття було зроблене за допомогою приймача HARPS 3,6-метрового оптичного телескопа Європейської південної обсерваторії, розташованого в обсерваторії Ла Сілья (Чилі). Виявлена планета є унікальною не лише тому, що від неї до Землі всього 4,36 світлових роки, але і через свій розмір: це найменша зі всіх екзопланет, виявлених у сонцеподібних зірок. Її маса - 113% від земної.

 

Джерелом води у місячному ґрунті виявився сонячний вітер

( 3 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Monday, 15 October 2012

вода у місячному ґрунтіНовий аналіз зразків місячного ґрунту, доставлених апаратом "Аполон", показав, що найбільш імовірним джерелом води, що міститься у ньому, є сонячний вітер.

 

NASA провело моделювання злиття двох чорних дір на суперкомп'ютері

( 6 Голосів, Всередньому: 4.17 із 5 )
Monday, 08 October 2012

злиття чорних дірФахівці NASA провели суперкомп'ютерне моделювання, що демонструє у всіх деталях тонкості процесів, що відбуваються при злитті двох масивних чорних дір. На представленому нижче відео можна побачити заключний етап процесу злиття, коли дві чорні діри, взаємодіючи своїми гравітаційними та магнітними полями, рухаються по складних і нестійких орбітах аж до самого злиття в одну чорну діру.

 

Для будівництва майбутніх марсіанських баз пропонують використати ГМО

( 6 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Saturday, 06 October 2012

марсіанська базаБудівництво будь-якої бази на Марсі у першу чергу потребуватиме будівельного матеріалу. Причому з Землі сюди нічого не закинеш. Хіба щось зовсім легке – наприклад, надувні конструкції, як колись планували у NASA, коли розмірковували про місячне поселення. Але на Марсі і з цим будуть проблеми - через високу гравітацію та пилові бурі. Що ж робити?

 

У розпеченій атмосфері Венери виявлено неймовірно холодну область

( 6 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 03 October 2012

Венера та Venus ExpressВ атмосфері Венери виявили надзвичайно холодну область. Шар розташовується на висоті 125 кілометрів, і його температура сягає мінус 175 градусів Цельсія. За словами дослідників це набагато нижче відомих температурних мінімумів навіть у земній атмосфері - це при тому, що у Венери дуже щільна атмосфера і вона розташовується до Сонця ближче, ніж Земля. Вчені підкреслюють, що холодний шар знаходиться між двома більш теплими.

 
Сторінка 8 з 30