Реклама

Грандіозні космічні плани Європи

( 3 Голосів, Всередньому: 4.67 із 5 )
Monday, 19 January 2009

esaНа брифінгу в Парижі голова Європейського космічного агентства (ЄКА) Жан-Жак Дорден розповів про грандіозні плани європейських країн на 2009 рік в області космічних розробок. Наприклад, у нинішньому році європейські вчені мають намір випробувати два нових надсучасних космічних телескопи та три супутники, які будуть стежити за змінами гравітації Землі, а також збирати інформацію про льод і види ґрунту на поверхні планети.

 

Таємницю Тунгуського метеориту допоможе розгадати суперкомп'ютер

( 4 Голосів, Всередньому: 3.75 із 5 )
Sunday, 18 January 2009

asteroidНеймовірний вибух, що прогримів над Сибіром сторіччя тому - одне з найгучніших у буквальному розумінні цього слова подій минулого XX століття. Загадковість цієї історії продовжує хвилювати розуми наукового співтовариства дотепер. Для розрахунку моделі, що зможе пролити світло на цю історію, учені з Національної лабораторії Сандії (США) залучили суперкомп'ютер.

 

Космонавтів годуватимуть личинками

( 1 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Saturday, 17 January 2009

shovkВ сиву давнину Великий Шовковий Шлях з'єднав Китай зі всім світом. Тепер китайські вчені стверджують, що в гусениць шовкопрядів є ще одне застосування. Раціон харчування, що містить цих комах, може бути використаний для тривалих космічних подорожей.

 

Величезні діри в магнітосфері пропускають сонячний вітер

( 3 Голосів, Всередньому: 4.33 із 5 )
Friday, 16 January 2009

magnitosphereЗахисна магнітосфера Землі має дві великі дірки, що пропускають руйнівні сонячні вітри, повідомляють вчені. Розуміння як формуються ці дірки дозволить краще передбачати електричні шторми, що викликають перебої в роботі електромереж, та полярні сяйва, чия активність поступово зростатиме аж до 2012 року, коли кількість плям на Сонці досягне свого максимуму.

 

Чорні діри виникли раніше за галактики

( 5 Голосів, Всередньому: 4.20 із 5 )
Monday, 12 January 2009

black_holeАстрономи вже давно намагалися зрозуміти, що виникає раніше - чорні діри чи галактики. Протягом багатьох років по цьому питанню існувало дві теорії: або чорні діри збирали навколо себе матерію, внаслідок чого утворилися галактики, або чорні діри з'явилися у вже сформованих галактиках.

 

Рик із глибокого космосу

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 11 January 2009

spaceПро космос, особливо про далекий, звичайно думають як про тихе місце, але днями команда астрономів виявила дивний шум у шість разів перевищуючий нормальну гучність. Походить цей рик із глибокого космосу і його джерело невідоме.

 

Чумацький Шлях важчий і обертається швидше ніж вважалось

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 06 January 2009

milkywayНа основі нових високоточних розрахунків руху об'єктів у нашій галактиці астрономи з гарвардського Центру астрофізики прийшли до висновку про те, що наша галактика обертається навколо своєї осі швидше, ніж вважалося раніше. Приблизно на 168 000 км/годину.

 
Сторінка 30 з 30